HR-Rent Kozármisleny – BFC Siófok 6-1 (2-1)

Labdarúgó felkészülési mérkőzés

Pécs, id. Dárdai Pál Edzőközpont

Vezette: Zierkelbach

HR-Rent Kozármisleny: Somogyi – Kónya, Gajág (Beke), Füredi, Kotroczó – Ulrich, Berdó – Szabó D., Tóth Z., Clinton – Keresztes

2. félidő: Lékai – Horváth D., Tóth D., Turi – Vogyicska, Szederkényi, Bartha, Kulcsár, Vajda – Kirchner, Hampuk

Vezetőedző: Tóth László

Gólszerzők: Szabó D., Keresztes, Tóth D., Bartha, Vajda, Vogyicska illetve Elek B.

Kiállítva: Polényi a 40. percben.

A Kozármislenyi Stadion foglaltsága miatt, Pécsett az id. Dárdai Pál Edzőcentrumban mérkőzött meg a Merkantil Bank Liga NB II-re készülő HR-Rent Kozármisleny és a BFC Siófok.

Az első félidőt kemény összecsapások, párharcok, kiegyenlített játék, de inkább kozármislenyi helyzetek jellemezték. Az első játékrész vége felé Clinton egyedül lépett ki és vezette a labdát a vendég kapura, akit csak a derekánál fogva tudtak lerántani így Polényit kiállította a játékvezető.

A szabadrúgásból, ha nem is közvetlenül lett gól, egy felpörgő labdát Szabó D. lőtt a vendégek kapujába. 1-0.

A középkezdésből Elek Bence révén egyenlített a Siófok, de még a félidő vége előtt Kónya kapura lövését a vendég hálóőr kiütötte, melyet Keresztes közelről továbbított a hálóba. 2-1.

A félidőben sort cserélt Tóth László és valójában a 2. játékrészt végig emberelőnyben játszva, sok helyzetet kidolgozva, szép gólokat szerezve, fölényes győzelmet aratott a Kozármisleny.

A találkozót nyilván nagyjából a kiállításig érdemes értékelni, a 2. félidőben látványos megmozdulásoknak sem voltunk híján. Helyén kell kezelni a győzelmet, egyrészt az emberelőny miatt, másrészt a vendégeknél rengeteg próbajátékos volt.

Következő felkészülési mérkőzésünkre szerdán 18:00-kor ugyancsak Pécsett, az id. Dárdai Pál Edzőközpontban vívjuk, ellenfelünk a PMFC gárdája lesz!

Tóth László vezetőedző így értékelte a Siófok elleni összecsapást: Nehéz értékelni, hiszen nagyjából 50 percet emberelőnyben játszottunk, ezt a részét nem is értékelném, hiszen onnantól nagyon egyoldalú volt, szerencsére a javunkra. Az első félidő kiegyenlítettebb volt, bár azt gondolom, hogy helyzetekben felénk billent a mérleg nyelve. Jól nézett ki a csapat, még azt is mondom, hogy meglepő módon, mert tegnap kaptak egy nagy terhelést, ehhez képest láttam dinamikát bennük, az akarat ezúttal is rendben volt, azt gondolom, hogy jó úton járunk.