Soroksár SC – HR-Rent Kozármisleny 3-1 (1-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Soroksár, 300 néző

Vezette: Rúsz M. Tartalék játékvezető: Nagy R. Asszisztensek: Punyi Gy., Márkus P.

Soroksár SC: Kovács – Ternován, Ikonomou, Valencsik, Csontos – Haris (Nagy 70.) – Lisztes (Króner 79.) , Lőrinczy, Hudák, Hajdú (Halmai 70.) – Lovrencsics

Vezetőedző: Lipcsei Péter

HR-Rent Kozármisleny: Varasdi – Gajág, Gál, Turi (Puska 70.) – Kosznovszky, Horváth D. – Kulcsár, Bartha – Vogyicska (Vajda 77.), Hampuk (Tóth Z. 70.), Kirchner

Vezetőedző: Tóth László

Gólszerzők: Lőrinczy 46., 74. Lovrencsics 56. illetve Bartha 51. percben

Sárga lap: Hudák 43., Haris 64., Lőrinczy 65. illetve Bartha 43., Gajág 55., Kosznovszky 63., Turi 68. percben

A 2017-es kiesést követően ismét másodosztályú mérkőzésen lépett pályára a HR-Rent Kozármisleny labdarúgócsapata.

A bajnokságot a tavalyi évben 8. helyen végző Soroksár otthonában kezdték meg Kirchnerék.

A 6. percben Vogyicska passzolt Barthának, aki visszakészítette a labdát, majd egy lövés akadt el a védőkben.

A 7. percben Vogyicska lövését védte Kovács, a kipattanó Bartha elé került, aki Kirchner elé passzolt, de lövése megpattant és azt Kovács hárította.

A 11. percben Hajdú lőtt kapu fölé 16 méterről.

A 12. percben Varasdi védett egy hazai lövés után.

A 13. percben Vogyicska beadását a hazai kapus csak ujjheggyel érte el, így a labda Kirchner elé került, aki egyből lőtt, de a próbálkozást blokkolták. Röviddel ezután a labdát ismét Kirchner szerezte meg és a kapu bal alsó sarkába lőtt, de a játékvezető szabálytalannak ítélte a labdaszerzést.

A 14. percben Bartha 18 méterről lőtt fölé.

A 18. percben Lovrencsics a jobb oldalról kicsit kisodródva lőtt a mislenyi kapu mellé.

A 24. percben Lőrinczy 22 méterről a felső lécet találta telibe.

A 28. percben Varasdi hatalmas bravúrt mutatott be Lovrencsics fejesénél, majd a gólvonalról mentettek védőink. A kipattanóból ismét veszély alakult ki, de ezt is hárítottuk.

A 30. percben Bartha 13 méterről lőtt kapu mellé.

A 33. percben Turi 17 méterről lőtt a hazai kapu mellé.

A 35. percben Lisztes tisztán lőtt 16 méterről, Varasdi szögletre ütötte a labdát. A szöglet után Ikonomou fejelt a kapu mellé.

A 41. percben Hajdú lőtt kapu mellé.

A 42. percben jobb oldalon szövögettük a támadást, Kirchnertől Kosznovszky kapta a labdát, aki az oldalhálóba lőtt.

A 46. percben egy elpasszolt labda után Lőrinczy középről, 16 méterről lőtt a bal alsó sarokba. 1-0.

Jók kezdte a mérkőzést az újonc Kozármisleny, szemre tetszetős támadásokat szövögettek labdarúgóink, többször sikerült a hazai védelem mögé kerülni, megvoltak a helyzetek is, sőt véleményünk szerint egy szabályos gólt szerzett Kirchner Krisztián. Sajnos a játékrész vége lehető legrosszabbul zárult, hiszen a lefújást megelőzően vezetést szerzett a hazai csapat.

Az 51. percben Kirchner kapott labdát a bal szélen, az egyik védőről Bartha elé került a labda, aki 14 méterről ballal a hosszú sarokba lőtt. 1-1.

Az 56. percben szerencsésen maradt Lisztes előtt a labda, akinek visszapassza után Lovrencsics közelről szerezte meg a második hazai gólt. 2-1.

Az 57. percben Kirchner a tizenhatos sarkáról lőtt, de lövése sikertelen volt.

A 71. percben Kulcsár lövése szögletre pattant a védőkről.

A 74. percben Lőrinczy egy kontra után, amikor már úgy tűnt nem lesz belőle helyzet, kissé kisodródva lövésre szánta el magát, a rosszul eltalált lövés labda kapusunk lábáról a kapuba pattant. 3-1.

A 76. percben Kulcsár szöglete után Tóth Z. nagy helyzetben fejelt kapu mellé.

A 81 percben Kirchner lövése pattant szögletre.

A 84. percben szöglet után Csontos lőtt kapunk fölé.

A 90. percben Kirchner fejese után Gál közelről lőtte a hazai kapusba.

Egy közönségszórakoztató mérkőzésen, sok helyzet és lehetőség adódott mindkét csapat előtt.

A látottak és a játék képe alapján többet érdemelt volna a Kozármisleny! A találkozó elején akár több gólt is szerezhettünk volna, de nemhogy egyenrangú ellenfelek voltunk, de inkább a mi akaratunk érvényesült.

A hazai csapat góljait hibák és szerencsés jelenetek is megelőzték, de nyilván nincs miért magyarázkodniuk, hiszen 3 gólt lőttek és csak 1-et kaptak!

Tanulni kell még a másodosztályt újonc csapatunknak, rutinosabb csapatként, stabilabb védekezéssel ezt a mérkőzést meg lehetett volna nyerni!

Megvannak a mérkőzés pozitívumai is, hiszen a játékunk rendben volt, jó ritmusban, ötletesen játszottunk, sokszor kerültünk az ellenfél mögé, de egy betömörülő zárt védekezést 3-1 után már nem tudtunk feltörni, mindig volt egy blokk, egy láb amiben elakadt a lövés.

Csalódásra nincsen semmi ok, a következő fordulóban hazai pályán lehet javítani!

Tóth László: Ha az eredményt nézzük félig üres a pohár, ha a játékot nézzük akkor bizakodó vagyok. Azt gondolom, hogy egy tavalyi 8. helyezett csapat ellen így tudtunk futballozni, az mindenféleképpen pozitív, főleg a második félidőt nézve, mert ott az utolsó 20-25 percben harminc méteren védekezett a Soroksár, helyzeteink voltak, blokkoltak, a kapu torkából kifelé pattant a labda, tehát még szerencsénk sem volt. Igen, így nézve félig üres, félig teli a pohár. A terv az volt, hogy végig fent vagyunk és kezdeményező védekezésből megyünk előrefelé, illetve a labdabirtoklásból is előrefelé építkezés volt a cél. Látva a mérkőzés iramát a Soroksár fölé nőttünk, a védekezést még meg kell tanulnunk, mert az NB II-ben ezeket a hibákat kihasználja az ellenfél.

Lipcsei Péter: Az első negyed óra, húsz perc nem úgy sikerült ahogy szerettük volna, hiszen több ziccere volt a Kozármislenynek. Mondtam az egész héten, hogy nehogy valaki félvállról vegye, mert egy nagyon jó csapatról van szó, nyilván megnéztük videóról egy-két barátságos meccsüket, tudtam és elmondtam azt is, hogy van két-három olyan rutinos játékos aki tudja irányítani a játékot. Nagy szerencsénk volt az első öt-tíz percben, hiszen ott volt két ziccerük, nyilván utána már mi is észbe kaptunk és Lovrencsicsnek is volt egy fejese amit nagyszerűen fogott a kapus, de összességében mindig azt szokták mondani,hogy jókor jött a gól, az első félidő végén, hiszen a játékvezető rögtön le is fújta a játékrészt. Mondtam úgy jöjjünk ki, hogy odafigyelünk és koncentrálunk, mégis egyből gólt kaptunk, ez mindig így szokott lenni, de aztán jöttek az egyéniségek: Lőrinczy Attila, Lovrencsics Balázs is, a kis Lisztes is, tehát a második félidő alapján picit talán lehet azt mondani, hogy megérdemeltük a győzelmet. Gratulálok a csapatnak, mert egy nagyon jó Kozármislenyt sikerült legyőznünk, nagyon nehéz lesz ellenük futballozni, főleg hazai pályán.