HR-Rent Kozármisleny – Kolorcity Kazincbarcika SC 0-2 (0-1)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Kozármisleny, 700 néző

Vezette: Jakab Á. Tartalék játékvezető: Szommer A. Asszisztensek: Baghy Cs., Sinkovicz D.

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Beke, Ikonomou, Füredi, Turi (Koszovscsuk 82.) – Molnár Á. (Nagy M. 61.), Nagy E. (Vogyicska 75.), Schuszter, Tóth Z. (Kozics 46.) – Daru, Horváth P. (Major 46.)

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Kolorcity Kazincbarcika SC: Tóth B. – Ternován, Heil, Süttő, Kotula – Varga J. – Pinte (Ádám 89.), Csatári, Kártik (Szabó B. 65.), Pekár (Kurdics 65.) – Pethő (Vincze 79.)

Vezetőedző: Csábi József

Gólszerzők: Pethő 27., 72. percben

Sárga lap: Nagy M. 70., illetve Kotula 24., Ternován 65., Szabó B. 82. percben

Mumus csapattal találkozott a HR-Rent Kozármisleny együttese, bajnoki mérkőzésen még gólt sem sikerült lőni a Kazincbarcikának, az eddigi mindhárom bajnoki mérkőzést a Barcika nyerte meg.

A mislenyi csapatból több játékos is hiányzott, Kirchner Krisztián 5 sárga lapos eltiltás, Horváth Dániel pedig kiállítás miatt nem volt bevethető. A csapatkapitány Gajág Gergő és Hegedűs Márk sérülés miatt nem játszhatott, míg Bor Dávid a tegnapi edzésen egy ütközést követően szenvedett fejsérülést.

A 13. percben Beke jobb oldali beadása után Horváth P. fejelt, de Varga J. ki tudta fejelni a labdát és fel tudtak szabadítani a vendég védők.

A 27. percben Pethő szerzett labdát és ment el a jobb szélen, majd Pekárnak passzolt, akinek lövését a kapujából jó ütemben kiérkező Lékai védte bravúrosan, a kipattanó azonban Pethő elé került, aki Lékai mellett a kapuba lőtt. 0-1.

A 42. percben Füredit a tizenhatoson belül büntetőgyanús helyzetben buktatták.

Nem túl magas színvonalú első félidőt láthattunk, helyzet szinte nem is alakult ki a kapuk előtt, inkább a mezőnyjátékról és a párharcokról szólt a játékrész.

A 49. percben Molnár Á. ívelt a jobb szélről a hosszún érkező Turinak, aki egy pattanás után rosszul találta el a labdát, így lövése nem lett veszélyes a kapura.

Az 54. percben Daru elé érkezett veszélyesen egy labda, már csak a kapussal állt szemben, de rosszul találta el a labdát, így az elkerülte a kaput, és a játékvezető lest is ítélt.

A 62. percben Turi veszélyesen középre lőtt labdáját fogta meg Tóth B.

A 62. percben Csatári vitte el a labdát bal szélen és cselezett befelé, majd kapura lőtt, lövését Lékai bravúrral hárítani tudta.

A 67. percben Beke ívelt a védők mögé egy labdát Darunak, aki a kiérkező Tóth Balázzsal ütközve nem tudta a kapuba juttatni a labdát.

A 72. percben egy gyorsan elvégzett bedobást használtak ki a vendégek, Lékai érkezett a kapujából, de Pethő előbb érte el a labdát és kapusunk felett a kapuba fejelt. 0-2.

A 78. percben Vogyicska beadását Füredi fejelte kapu mellé.

A 87. percben Major szöglete után Ikonomou fejelt közelről kapura, de a labda levágódott egy vendég védőről.

Sajnos a mérkőzést a Kazincbarcika nyerte meg, a taktikájuk a védekezés szervezettségére és a párharcokra épült, felépített támadást keveset láthattunk tőlük. Tegyük hozzá hogy a Kozármisleny is gyengébb napot fogott ki, nem volt gördülékeny a támadójátékunk, sok volt a hiba és a pontatlanság.

A második félidőben Aczél Zoltán próbált változásokat belevinni a játékba, ekkor már voltak lehetőségeink is, de továbbra is sok volt a pontatlanság és a hiba, majd a Barcika egy bedobás utáni védekezési hibát kihasználva újból betalált, így értékes győzelmet arattak Mislenyben.

Aczél Zoltán: Gratulálok a Kazincbarcikának, teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Nem akartak túl sokat csinálni, azt csinálták, amit nagyon jól tudnak. Nem foglalkoztunk azzal, hogy voltak eltiltottjaink és hiányzóink, de az első félidő az ittlétem óta az egyik leggyengébb félidőnk volt. Én viszem el a balhét, mert hittem egy kezdő 11-ben, de sajnos nem működött, ezért vállalom a felelősséget. Ilyen rossz félidőt sem az idei szezonban, sem az NB III-ban nem láttam még a csapattól, de ez a csapat is mi vagyunk! A második félidőben már volt tűz, de sajnos helyzet nélkül nem lehet bajnoki mérkőzést nyerni. Az ellenfélnek sem volt sok helyzete, mindkét félidőben volt 1-1. Nagyobb tűzzel játszottak, átérezték azt, hogy 6 pontra vannak a kieséstől, míg 1 pontra a 6. helytől. A mi esetünkben 8 pontra voltak mögöttünk, de nem érzem azt, hogy a játékosaim elégedettebbek lettek volna. Az biztos, hogy ma a párharcok közel 80%-át nyerték meg a vendégek, ilyen mutatóval pedig nem lehet mérkőzést nyerni, szinte leatletizáltak minket. Ezen el kell gondolkoznunk, de mondom még egyszer, ezek is mi vagyunk, ugyanazok a játékosok akik meccseket nyertek.

Csábi József: Kitaláltunk valamit, ami nagyon jól működött az első félidőben. A második félidőben a Kozármisleny egy másik rendszerre váltott, ekkor volt egy 5 percünk amikor nehezen tudtuk reagálni, de utána jól meccseltük le. Nagyon fegyelmezetten, harcosan, taktikusan futballozott a csapatunk és úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk egy nagyon jó csapat otthonában. Ez egy nagyon értékes győzelem egy extra szezont futó Kozármisleny otthonában, nagy siker ez számunkra!