HR-Rent Kozármisleny – Iváncsa KSE 0-1 (0-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es osztályozó 1. mérkőzés

Kozármisleny, 1100 néző

Vezette: Derdák M. Tartalék játékvezető: Molnár A. Asszisztensek: Vörös D., Ország P.

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Sági, Várkonyi, Füredi, Turi – Nagy E. (Bartha 86.), Tölgyesi (Kirchner 54.) – Vogyicska (Vajda 74.), Kosznovszky, Beke (Kun 54.) – Daru

Vezetőedző: Márton Gábor

Iváncsa KSE: Varga – Madarász (Barta 81.), Aradi, Nyul, Jova – Sili (Fehér 59.), Horváth B. (Nyilas 81.), Kercsó, Vallejos (Suszter 69.) – Kovács, Bányai (Salacz 81.)

Megbízott edző: Szauter István

Gólszerzők: Suszter 85. percben.

Sárga lap: Nagy E. 66., Füredi 84., Turi 88., illetve Horváth B. 58., Madarász 80., Salacz 92. percben.

Az 5. percben Kovács lövését tolta Lékai kapu fölé.

A 8. percben Kosznovszky távoli lövése egy védőről pattant szögletre.

A 9. percben Vogyicska lőtt kapura a tizenhatos vonaláról, Varga fogta a próbálkozást.

A 14. percben Vogyicska szöglete után Daru fejelt kapu fölé.

A 20. percben Bányai lőtt kapura, Lékai először ki akarta engedni, de biztosra ment és kiütötte a labdát.

A 26. percben Daru került helyzetbe, büntetőterületen belül még passzolni akart, de egy védő sarkában elakadt a Vogyicskának szánt labda.

A 27. percben Vallejos elé került a labda, kapura lőtt, Várkonyi azonban blokkolta a lövését.

A 31. percben egy felívelt labda Sili elé került a tizenhatoson belül, aki már csak Lékaival állt szemben, de a lövés pillanatában Nagy E. becsúszva tisztán szerelt.

A 36. percben Vogyicska jobb oldali beadása után Daru emelkedett a legmagasabbra és fejelt kapura, Varga ki tudta ütni a gólvonalról a labdát.

A 42. percben egy felívelt labdát vett le Kercsó és lőtt éles szögből, Lékai védte a lövést.

Óvatosan kezdtek a csapatok, a hazai pályán játszó Kozármisleny nem esett neki ellenfelének, nagy taktikai harc folyt a pályán. Az Iváncsa sem volt megilletődött, adódtak lehetőségei is. A félidő vége már inkább a Kozármislenyé volt, de gólt nem sikerült szerezni.

A 47. percben szöglet után két hazai lövést is blokkoltak az iváncsai védők.

Az 51. percben Vogyicska élesen beadott labdáját Jova rúgta szögletre, sarokrúgás után pedig Daru fejelt kapu mellé.

Az 55. percben Vogyicska szögletét fejelte Daru centikkel a kapu fölé.

Az 57. percben egy felpasszolt labdát vett le Bányai és lefordult Várkonyiról, Lékaival állt csak szemben, de a hazai kapus bravúrral hárította a lövést.

A 60. percben szöglet után Kirchner találta el a kapufát, a kipattanó pedig a vendég kapusról nem a kapuba, hanem kifelé pattant.

A 64. percben Lékai jött ki egy hosszú indításra, de ezt csak elfejelni tudta, Kercsó egyből kapura rúgta a labdát, de nem találta el a kaput.

A 67. percben Daru vitte végig a labdát a félpályától a kapuig emberelőnyös szituációban, de lövését blokkolta a visszaérkező Nyul.

A 68. Vallejos lőtt távolról kapu fölé.

A 70. percben Horváth B. szabadrúgását fogta Lékai.

A 73. percben Kosznovszky ugratta ki Kirchnert, aki éles szögből oldalhálót lőtt.

A 74. percben Füredi fejelt szöglet után kapu fölé.

A 77. percben Madarász jobb oldali beadása után a hosszún érkező Kercsó lőtt kapu mellé.

A 79. percben Kirchner iramodott meg és lőtt erősen kapura távolról, Varga fogta a lövést.

A 85. percben egy jobb oldali vendég beadás után a labda a kapufáról kifelé pattant, majd egy fejes után is még kifelé pattant a játékszer, de az ott álló Suszter a kapuba fejelte a kipattanót. 0-1.

A 91. percben Kirchner vitte keresztbe a labdát a tizenhatoson és passzolt Barthának, aki kapura lőtt, Varga bravúrral ütötte szögletre.

A nagy tét rányomta bélyegét a hazai csapat játékára, pontatlanok voltak játékosaink és nem volt érezhető a nagy átütő erő sem.

A vendégek bátran vetették magukat a küzdelembe, valamelyest felszabadultabbak voltak, nem érződött rajtuk megilletődöttség.

Mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség, de sokáig úgy tűnik egy csapat sem fog betalálni, végül ez sajnos nem így lett, hiszen egy dupla kapufa után Suszter közelről fejelt a hálónkba. Nagy volt az öröm az iváncsai játékosok és az őket nagy számban elkísérő szurkolók körében!

A csatát elvesztettük, de a háborút még megnyerhetjük Iváncsán, de ehhez jelentős javulásra lesz szükség a játékunkban!

Köszönjük a kozármislenyi szurkolók támogatását a mérkőzésen, hazai pályán utoljára léptek pályára Kirchnerék, sajnos nem úgy zárult a találkozó, ahogy szerettük volna.

A feladat azonban továbbra sem megoldhatatlan, ehhez Iváncsán kell megnyerni a mérkőzést, aki teheti oda is kísérje el a csapatunkat!

Mi továbbra is hiszünk a CSAPATBAN!

Márton Gábor: Nagyon szerencsétlen mérkőzés volt, sok kevés is lehetett volna. Nekünk kifelé pattant a kapufáról a labda, aztán kihagytunk mindent, majd kapunk egy olyan gólt, ahol össze-vissza pattogott a labda, de ilyen az élet. Van egy minimális hátrányunk, van még egy mérkőzés, szó sincs arról, hogy feladnánk. Sajnos ma olyan mérkőzésünk volt, hogy akármeddig játszottunk volna, akkor sem tudtunk volna gólt rúgni, sajnos van ilyen.

Szauter István: Mondhatom, hogy elégedettek vagyunk, bíztunk valami hasonlóan jó eredményben, mi azért jöttünk, hogy nyerjünk. Az első pillanattól kezdve próbáltuk azt játszani, amit a bajnokikon szoktunk, igyekeztünk dominálni. Azt is tudtuk, hogy a Kozármisleny egy jó csapat, nem véletlenül voltak az NB II utolsó 10 mérkőzésén 5.-ek. Tudtuk, hogy egy nehéz mérkőzés vár ránk, de egész évben erre készültünk, és talán több helyzetünk is volt. A Mislenynek is voltak helyzetei, tudtuk, hogy a pontrúgásokból nagyon erősek, volt is ebből nehéz helyzetünk, de szerencsénk is volt, hogy nem kaptunk ezekből gólt. Úgy gondolom, hogy összességében megérdemelten nyertünk.