HR-Rent Kozármisleny – Makó FC 1-1 (1-0)

Vezette: Kubicsek M. (Máyer G., Jakab B.)

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Kónya, Gajág, Füredi, Turi – Nagy E., Horvát (Szabó D. 46.) – Vajda (Loch 69.), Kozics, Kirchner (Beke 81.) – Hampuk (Fenyvesi 86.)

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Makó FC: Bordás – Tamaskó, Sirokmán, Seres, Zámbori (Magyar 82.) – Dóra (Sziklási 62.) – Pócs, Nikitscher (Rabecz 62.), Juhász – Széll (Major 62.), Pantelis (Varga R. 82.)

Vezetőedző: Siha Zsolt

Gólszerzők: Gajág 37. illetve Juhász 93. percben.

Sárga lap: Gajág 19., Nagy E. 76., Füredi 78., Loch 90, illetve Széll 8., Zámbori 11., Pantelis 26., Seres 56., Dóra 58.. Varga R. 90. percben

Kiállítva: Nagy E. 92. percben

A forduló rangadójára került sor Kozármislenyben, ahol a listavezető Makó FC és a 2. helyezett HR-Rent Kozármisleny csapott össze.

A vendégek a mérkőzés elején meglepő taktikai húzással, letámadással kezdtek, ebben a periódusban nem sikerült a saját játékunkat játszani és a vendégek akarata érvényesült.

Az 5. percben Széll elé került egy labda, amit éles szögből kapu mellé lőtt.

A 15. percben bal oldali beadás után Pantelis fejelt kapu mellé.

A 31. percben Kirchner adott veszélyesen középre labdát, kapujából azonban Bordás kivetődött és kiütötte a labdát, a védők felszabadítottak.

A 33. percben Horvát jobb oldali beadását a kapu elől Tamaskó fejelte ki szögletre.

A 37. percben Kozics szöglete után Gajág érkezett kiválóan és a hosszú sarokba fejelt. 1-0.

Az első 20 percben nagyon dinamikusan mozogtak a vendég labdarúgók, nyomás alatt tartották csapatunkat, de ezt követően nagyot változott a játék képe, mintha a nagy iramba belefáradt volna a Makó. Aczél Zoltán tanítványai átvették a kezdeményezést, átterelődött a játék a Makó térfelére és a játékrész végén egy gyönyörű Gajág Gergő fejessel megszereztük a vezetést is.

A 49. percben szöglet után Kozicshoz került a labda, de rosszul találta el, így Bordás könnyedén fogni tudta.

A 60. percben Kirchner bal oldali beadása után Hampuk elől becsúszva mentett Seres.

A 74. percben Juhász lőtt távolról fölé.

A 88. percben Pócs kapásból kapu mellé lőtt.

A 93. percben egy szabadrúgás-kombináció végén Juhász rúgta el a sorfal mellett a jobb alsó sarokba a labdát. 1-1.

Sajnos beigazolódott, hogy az 1 gólos előny „nem előny” és ugyan nem nagyon volt kaput eltaláló lövése a Makónak, a 93. percben szerzett góllal mégis egyenlíteni tudtak! Tegyük hozzá, hogy egy olyan szituáció után kaptak szabadrúgást, 17 méterre a kapunktól, remek szögből, ahol erősen kérdéses a szabálytalanság ténye, amiért ráadásul Nagy Erik megkapta a 2. sárga lapját, így kiállították.

Összességében nyilván csalódott a csapat és a játékosok, hiszen a 93. percben pontokat veszíteni fájó!

Viszont lényeges dolog, hogy nem azért egyenlített az ellenfél, mert fölénk kerekedett és nem bírtuk a nyomást, hanem ehhez most azért egy jó adag szerencsére is szüksége volt ellenfelünknek!

A közönség mindezt tökéletesen látta és ezúttal is VASTAPSSAL jutalmazta a csalódott mislenyi labdarúgókat!

Ha esetleg bárki szomorkodna, NE TEGYE! Eltelt 10 forduló a bajnokságból, ahol ezidáig nem találtunk legyőzőre! Az élbolyban vagyunk, 1 pont a hátrányunk a listavezetővel szemben!

Aczél Zoltán: Bántó, hogy a végén kaptunk gólt és ez engem még jobban zavar. A 93. percben egyenlített az ellenfél, amit nem is nagyon szeretnék minősíteni. Nehezen éljük ezt most meg, de ez a csapat pontosan ugyanolyan parádés és pontosan ugyanolyan dicséretre méltó és jó emberekből áll, mint az a csapat, amelyik a 90. percben vezetett. Attól, hogy történik egy ilyen a 93. percben, attól ők még ugyanazok a játékosok maradtak! 10 mérkőzés óta veretlenek, épp ezt mondtam nekik az öltözőben hogy mondják el, utoljára egy felkészülési mérkőzésen kaptak ki. Mindig a pozitív dolgokban kell keresnünk a következő lépést. Egy hajtós, nem is annyira színvonalas mérkőzés volt ez a mai. Az első 20-25 percben ránk erőltették az akaratukat, ezzel a pressel, amivel mi még nem találkoztunk az eddigi 9 fordulóban, nem nagyon boldogultunk. Nem játékrendszerben volt gondunk, tudtuk, hogy mit játszanak, ők is tudták, hogy mi mit fogunk játszani, két jól felkészült csapatról volt szó. A 25. perc környékétől átvettük a mérkőzés irányítását, megszereztük a vezetést, voltak helyzeteink. A második félidőben én úgy érzem, hogy a 93. percig nem volt helyzete az ellenfélnek, átlövések voltak, egy kicsit itt ment el, ott ment el a labda, egy-két pontrúgásuk volt. Mi a 45-80. percig amíg nem nagyon fáradtunk be, lezárhattuk volna a mérkőzést, pontos passzok, utolsó passzok, szárnyjáték, de sajnos nem így történt. Ezt is tisztelettel kell viselni. Gratulálok a csapatomnak is és az ellenfélnek is, hogy megtartotta pozícióját!

Siha Zsolt: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az első 15 percben úgy gondolom, hogy meg tudtuk lepni a hazaiakat. Az első félidő középső szakaszában viszont kipukkadtunk, érett a kozármislenyi gól. Egy olyan szituációból született a gól, amire készültünk, tudtuk, hogy ebben nagyon erősek. Megérdemelt volt a hazaiak vezetése, főleg, hogy a találkozó elején mi kihagytuk a helyzeteinket. A második félidőre a kolléga rendszert váltott, nem igazán találtunk rajtuk fogást. A második félidő első 15 percében úgy nézett ki, hogy sima vereséget fogunk szenvedni. Aztán sikerült jól belenyúlnunk a mérkőzésbe és a találkozó végén már nem éreztem annyira veszélyesnek a hazaikat, próbálták kihúzni 1-0-val a mérkőzést. Szerencsére találtunk egy gólt és így egy hatalmas 1 ponttal távozunk haza!