Vezette: Pintér Cs. (Kovács Z., Török K.)

Barcs: Kuczkó – Stilet, Kőkuti, Horváth P., Pókos – Bakó, Tolnai (Eszlátyi 66.), Ferenczi (Tahirovics 87.), Kollega – Kordé, Tompa (Iván 56.).
Vezetőedző: Toma Árpád

Kozármisleny: Antal – Tóth I., Dienes, Éles, Kanizsai – dr. Hergenrőder, Szabó B.(Nagy K. 76.), Horváth A., Kutyáncsánin (Tóth Z. 46.), Laki., Lauer (Suba, 84.)
Vezetőedző: ifjabb Mihalecz István

Gólszerzők: Kordé az 1., Tolnai a 27., Kanizsa (11-esből, 2-1) a 45., dr. Hergenrőder (2-2) az 59. percben

Sárgalap: Dienes 4., Kanizsai 27., Tóth I. 29., Kollega 40., Kőkuti a 49. percben.

Mintegy 100 vendég szurkoló döntött úgy, hogy megtekinti az NB II Nyugati csoportjának záró fordulójában a Barcs – Kozármisleny bajnoki mérkőzést.

Arra csak kevesen számítottak, hogy alig fél perc elteltével a hazai csapat máris megszerzi a vezetést.
Egy előrevágott labdával Kordé nagyszerűen lépett ki, majd a kapujából kifutó Antal mellett előtte a labdát, amely a kapufa belső éléről a hálóba pattant. 1-0.

Pár perc elteltére szükség volt a csapatnak, hogy a hirtelen bekapott góltól magára találjon.

A 9. percben Lauer nagyszerűen hozta helyzetbe Lakit, aki jobb lábbal vette célba a barcsi kaput, de Kuczkó bravúrt bemutatva hárított.

A 12. percben Horváth Adrián lőtte erősen a kapu elé a labdát, amely ide-oda pattogott az ötösön belül, majd a kipattanót Laki rúgta 20 méterről fölé.

A 14. percben Kanizsai szögletét dr. Hergenrőder fejelte fölé.

A 17. percben Laki 20 méterről tüzelt, de Kuczkó ezúttal is a helyén volt.

A 18. percben dr. Hergenrőder – Laki volt a labda útja, amely után Kuczkónak kellett újabb bravúrt bemutatnia, ráadásul földön fekve még majdnem saját kapujába ütötte a labdát, és csak üggyel-bajjal sikerült a védelemnek tisztáznia.

A 22. percben Kutáyncsánin csinált egy szép cselt befele, majd 17 méterről lövésre vállalkozott, de a hazai kapus ezúttal is hárított.

A mérkőzés ezen szakaszában egyértelműen uralta a játék a Misleny, és helyzetek sokaságát sikerült kidolgozni. Sajnos a befejezésekbe hiba csúszott, vagy éppen Kuczkó avatkozott közbe kiválóan.
Már nagyon érett az egyenlítő találat, amikor újabb gólt szereztek a somogyiak.

A 27. percben Éles András lábáról leesett a cipő, aki lesétált a játéktérről és az alapvonalon túl éppen próbálta felhúzni.
A szemfüles hazaiak kihasználva, hogy Éles ezzel utolsó embernek számított, ugyanúgy mintha a pályán lett volna, így hiába indult Tolnai kb. 5 méterrel előrébbről a pályán lévő védők vonala mögül, nem számított lesnek.
Tolnai megköszönte a kiugratást, Antalt kicselezte és az üres kapuba gurított. 0-2.
Sajnos szabályos találatot ért el a Barcs, még ha ezt játékosaink elsőre kifogásolták is Pintér játékvezetőnél.

A 30. percben Horváth Adrián 20 méteres lövése szállt kapu fölé.

A 39. percben Kutyáncsánin ívelt át Lakihoz, aki sajnos nem tudta elsőre átvenni, pedig úgy egyből helyzetbe került volna.

A 41. percben a sokadik Kozármisleny pontrúgás volt veszélyes, dr. Hergenrőder elől mentettek a védők üggyel – bajjal.

A félidő utolsó percében büntetőhöz jutott a Kozármisleny.
Egy hátulról felívelt labdára dr. Hergenrőder ugrott fel, akit a védők szorongattak. A játékvezető a sípjába fújt és 11-est ítélt, amelyet Kanizsai Péter magabiztosan értékesített. 2-1.

Az esethez tegyük hozzá, hogy a játékvezető jóindulatára is szükség volt ahhoz, hogy megszülessen a szépítő találat, ugyanis láttunk már olyat, hogy ilyen „lökésért”, nem ítéltek 11-est.

A szünetben ifjabb Mihalecz István, Kutyáncsánin helyett pályára küldte Tóth Zoltánt, aki egész héten sérüléssel bajlódott, és alig tudott edzeni.

A 47. percben kis híján növelte előnyét a hazai gárda. Egy kontra támadás végén Tolnai – Kollega volt a labda útja, de Antal Sándor nagy bravúrjára volt szükség, hogy lelopja a támadó lábáról a játékszert.

Az 51. percben Laki szabadrúgását védte Kuczkó.

Az 54. percben Kanizsai szögletét dr. Hergenrőder fejelte mellé.

Az 56. percben Szabó Balázs ment el a jobb oldalon, egészen az alapvonalig vitte a labdát, majd szépen adott középre, ahol Tóth Z. ziccerben kapta az átadást, majd mintegy 12 méterről lőtt, de Kuczkó rajta volt a lövésen és szögletre mentett.

Az 59. percben Kanizsai, a bal oldalról ívelt középre, ahol dr. Hergenrőder Tamás kiváló ütemben érkezett és erős fejessel bevette Kuczkó kapuját. 2-2.

A 69. percben Tóth Z. lőtt 26 méterről, de a barcsi kapus ismét hárított.

A gól után azt lehetett hinni, hogy a Kozármisleny akarata érvényesül majd, és újabb gólokat sikerül még szerezni. Ezzel ellentétben a hazaiak is több veszélyes akciót vezettek.
Elképzelhető, hogy a kétgólos hátrányból történő egyenlítés sokat kivett a játékosainkból, míg a jobbára védekező Barcs igazából ekkor kezdett el csak futballozni.

A 71. percben Laki szögletét követően a védőkről veszélyesen lecsorgó labdát Kuczkó szedte össze.

A 79. percben Antalnak kellett védenie egy 16-osról megeresztett hazai bombát.

A 80. percben a csereként beállt Iván lőtt mintegy 16-17 méterről, de Antal ismét védett.

A 85. percben Kollega nagy helyzetben, külsővel vette célba a mislenyi kaput, de nagy erejű lövése pár centiméterrel elkerülte Antal kapuját.

A 87. percben Laki szépen cselezte ki védőjét, majd jobb oldalról, jobb lábbal önzetlenül a középen álló Tóth Zoltánhoz próbált passzolni, de átadása pontatlan lett. Ha sikerült volna megjátszania Tóth Z.-t, akkor ajtó ablak helyzetben valószínűleg megszerezte volna a győztes mislenyi találatot.

A mérkőzés 2-2-es döntetlennel ért véget, ami azt jelenti, hogy a Kozármisleny 7 forduló óta veretlen és úgy vonulhat a csapat pihenőre, hogy 22 pontot szerzett és a tabella 6. helyén áll.

Kár bánkódni az elszalasztott győzelem lehetőségén, a CSAPAT szereplése így is minden dícséretet megérdemel.

7 fordulóval korábban kevesen gondolták, hogy az utolsó fordulóban úgy lépnek pályára játékosaink, hogy győzelmük esetén 4. helyen „telelhetnek”.

Bravó srácok! Várjuk a hasonlóan szép folytatást tavasszal!

A szakvezetők így értékeltek:

Toma Árpád:
Sajnos nem éltünk a lehetőséggel 2-0 után, úgy érzem, a megítélt tizenegyes túl szigorú volt, ennek ellenére magunkat hibáztathatjuk az elvesztett pontokért.

Ifjabb Mihalecz István:
Igazából nehezen tudom eldönteni, hogy nyertünk-e 1 pontot, vagy vesztettünk kettőt. Talán nem is érdemeltünk győzelmet, mert 2-0-ig nagyon dekoncentrált volt a csapat.
Egyrészt azért nem érdemeltünk győzelmet, mert ahogy kezdtük a mérkőzést, az mindent meghatározott, futnunk kellett az eredmény után.
Másrészt azért nem érdemeltünk győzelmet, mert a nagyon sok helyzetünkből, igazi helyzetekből, nem sikerült gólokat lőni. Így be kellett érnünk a döntetlennel.
Azt mindenképpen sajnálom, hogy nem sikerült győzelemmel zárnunk az idényt, mert nagyon népes kozármislenyi szurkolótábor kísért el minket, és miattuk nagyon jó lett volna ha sikerül győzni, megérdemelték volna.

A mérkőzés képeiből készült válogatást Ide Kattintva tekinthetik meg.