Iváncsa KSE – HR-Rent Kozármisleny 0-3 (0-1)

Merkantil Bank Liga NB II-es osztályozó 2. mérkőzés

Iváncsa, 1000 néző

Vezette: Berke B. Tartalék játékvezető: Pillók Á. Asszisztensek: Szert B., Szalai B.

Iváncsa KSE: Varga Á. – Madarász, Aradi, Nyul, Jova – Vallejos (Sili 55.), Kovács S., Horváth B. (Fehér 55.), Suszter (Barta 63.) – Kercsó (Nagy-Kolozsvári 89.), Bányai (Salacz 89.)

Megbízott edző: Szauter István

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Sági, Gajág, Várkonyi, Turi – Vogyicska (Gránicz 73.), Nagy E. (Tölgyesi 46.), Kosznovszky, Kirchner (Bartha 63.) – Kun (Bor 73.), Daru (Károly 80.)

Vezetőedző: Márton Gábor

Gólszerzők: Daru 35., 61., Bor 90. percben.

Sárga lap: Jova 53., Madarász 76. illetve Nagy E. 14., Várkonyi 84. percben.

Kezdjük a végéről: a HR-Rent Kozármisleny első alkalommal harcolta ki az egycsoportos NB II-ben maradást! Mindezt tette úgy, hogy 38 forduló alatt 41 pontot begyűjtve a 20 csapatos bajnokság 16. helyén végzett és jogot szerzett arra, hogy osztályozón biztosítsa be NB II-es tagságát!

Nagy érdeklődés övezte az Iváncsa – Kozármisleny visszavágóját, a hazaiak ünnepelni szerettek volna, hiszen idegenben 1-0-ra tudták legyőzni a HR-Rent Kozármislenyt, de ezúttal egy olyan ellenféllel találkoztak, aki ellen nem volt esélyük!

Érdeklődés nem csak a hazai csapat szereplését övezte, hiszen szép számban, mintegy 200 fős szurkolósereg érkezett Kozármislenyből, akik végig szurkolták a mérkőzést, énekeltek, doboltak, igazi B-Középként az elejétől a végéig támogatták a csapatot! Mindezt tették annak ellenére is, hogy csapatuk hátrányból várta a visszavágót, de a csapatot elkísérők végig hittek a győzelemeben! Az ő jelenlétük is nagyon sokat számított, ezeket az energiákat adták át a játékosoknak!

Ahogy azt korábban már leírtuk, csak ismételni tudjuk magunkat: NEKÜNK VANNAK A LEGJOBB SZURKOLÓINK!

Az 5. percben Nagy E. lövése szállt kapu mellé.

A 7. percben Kun fejese kerülte el a hazai kaput.

A 10. percben Kosznovszky lövését fogta Varga.

A 12. percben Vogyicska lövését Varga bravúrral szedte ki a jobb alsó sarokból.

A 19. percben Kun lövése szállt az iváncsai kapu fölé.

A 28. percben Kun elé került a labda a kaputól 9-10 méterre, kapuba tartó lövés Daruról pattant kapu mellé. Nagy helyzet volt!

A 33. percben Suszter lövését könnyedén fogta Lékai.

A 35. percben góllá érett a kozármislenyi nyomás. Beke jobb oldali beadása után Daru bólintott a hazai kapuba. 0-1.

A 44. percben Turi lövését védte Varga kapus.

Nagyon jól állt bele a mérkőzésbe a Kozármisleny, nagy tempót diktáltak Turiék, az ellenfélnek nagy szerencséje volt, hogy az első félidőt 1 gólos hátránnyal megúszták. Ez az eredmény meccs döntetlent jelentett, de a látottak bizakodásra adtak okot mislenyi szempontból.

A 49. percben sarokrúgás után Várkonyi fejelt kapu mellé.

Az 56. percben a hazai csapat talán az egyetlen komolyabb gólszerzési lehetőségét puskázta el, amikor Kercsó Lékaival állt szemben de kapusunk remekül avatkozott játékba.

Az 59. percben a Daru elől menteni igyekvő Nyul kis híján öngólt szerzett a labda alig ment a léc fölé.

A 60. percben Tölgyesi lőtt 20 méterről kapu fölé.

A 61. percben Kosznovszky ívelt Daruhoz, támadónk megszelídítette a labdát, majd szépen befordult vele és a bal alsó sarokba gurított. 0-2. A párharc során először állt továbbjutásra a Misleny!

A 73. percben Gránicz rövid felső sarokba tartó lövését védte Varga.

A 76. perc komoly indulatokat váltott ki, amikor a lesre futó hazai támadó beadása után a labda Gajágról a hálóba pattant, de az asszisztens már jóval korábban jelezte a lesállást.

A 83. percben a mislenyi szurkolók azt kifogásolták, hogy Bányai Várkonyi elleni szabálytalanságát nem fújta le a játékvezető, de azt igen, amikor Várkonyi hasonlóképp szabálytalankodott. A megítélt jó szögből járó szabadrúgás után ismét a hazaiak reklamáltak, akik a sorfalba elhaló lövésnél kezezést láttak.

A 90. percben jött a slusszpoén és az egész évnek a méltó lezárása. A kaputól 20 méterre letett szabadrúgás mögé Bor Dávid állt, aki bal lábbal a rövid felső sarkba tekert. 0-3.

Aki látta a mérkőzést, az tudja, hogy a két csapat között osztálynyi különbség volt, Márton Gábor tanítványai ezúttal esélyt sem adtak az 1-0-ás idegenbeli győzelemmel kezdő Iváncsának!

Érződött a játékosainkon, hogy beleadtak mindent, úgy harcoltak mint az oroszlánok és hatalmas tempót diktálva nagy nyomás alatt tartották az Iváncsát.

Már az első félidőben is több gólos lehetett volna a mislenyi előny, de ezúttal a második félidő nem hozott fordulatot és az NB II-es HR-Rent Kozármisleny érvényre juttatta az akaratát és magabiztosan győzte le ellenfelét és ezzel meghosszabbította NB II-es tagságát!

GRATULÁLUNK A CSAPAT VALAMENNYI TAGJÁNAK, A MÁRTON GÁBOR VEZETTE SZAKMAI STÁBNAK, AKIK EGYÜTT KÖZÖSEN NAGY BRAVÚRT HAJTOTTAK VÉGRE, HISZEN AZ UTOLSÓ HELYRŐL SIKERÜLT BEBIZTOSÍTANI A BENNMARADÁST!

Köszönjük Márton Gábornak, aki szinte reménytelen helyzetben vette át a csapat irányítását, ennek ellenére ő végig hitt a játékosokban, visszaadta a hitet a labdarúgóknak és a szurkolóknak és egy remek tavaszt zárt irányításával a HR-Rent Kozármisleny!

Köszönjük szurkolóinknak, nemcsak az Iváncsán nyújtott támogatását, hanem az egész szezonban kapott biztatást, szurkolást ugyanígy!

Az Iváncsa csapatában egy sportszerű ellenfelet ismertünk meg, akiknek szurkolói is végig sportszerűek voltak, sőt szeretnénk külön kiemelni azt a szép gesztust, amikor a meccs végén az iváncsai B-Közép kihívta a mislenyi labdarúgókat, gratuláltak nekik és lepacsiztak velük!

Kívánjuk nekik, hogy jövőre ugyanígy sikerrel vegyél az NB III-as küzdelmet és sikerüljön nekik a feljutás!

Köszönjük Feleki Attila tulajdonos Úrnak, hogy egy nyugodt, stabil pénzügyi hátteret biztosított a csapatnak egy olyan bajnokságban, ahol megyeszékhelyek csapataival, komoly költségvetésű gárdákkal kellett felvenni a versenyt és bebizonyította a klubjával, hogy nemcsak a pénz számít, de átlátható, észszerű gazdálkodással igenis lehet jó eredményt elérni!

Köszönjük Magyar Márk klubigazgatónak, a tavalyi év veretlenül megnyert NB III-as bajnoki címe után ismét egy jó keretet és egy ütőképes, jó szellemiségű csapatot sikerült összeállítani, amely Márton Gábor érkezésével szárnyra kapott és talán nem túlzás, hogy ismét egy felejthetetlen évet zárt!

Végül, de nem utolsó sorban, minden csapat mellett dolgozó kollégának és segítőnek is köszönjük a munkáját, mindenkinek akinek része volt az egész éves szereplésben!

Márton Gábor: Először is gratulálok a CSAPATNAK, azt hiszem a két meccs alapján – még ha az első meccs eredménye nem is volt számunkra kedvező – abszolút megérdemeltük a bennmaradást. A srácok előtt le a kalappal! Nagyon jól éreztük magunkat, nagyon jó volt velük dolgozni, ezt elmondtam nekik is! Azok után, hogy az előző két állomáshelyünkön mindenért könyörögni kellett, itt a játékosok tényleg mindent végrehajtottak, partnerek voltak a munkában. Ugyanezt mondanám akkor is, ha esetleg a végén az eredmények nem lettek volna ugyanilyenek. Az ellenszurkolóinknak a csapat csattanós választ adott, mert megmutatták, hogy mire képesek! Azok pedig akik itt voltak ma és kitartottak mellettünk a 20. helytől egészen idáig, azoknak óriási köszönettel tartozunk!