Első felkészülési mérkőzésén van túl NB II-es felnőtt csapatunk, akik szombat délelőtt az újonc Kaposvár csapatát fogadták. A mislenyi csapatban több próbajátékon lévő játékos is bemutatkozott a találkozón. Bár a játék még nem volt az igazi, de néhány edzés után még nem is ez volt az elvárás a lányok felé.

A védekezésre koncentráltak a lányokHIDROSTOP-KOZÁRMISLENY – KAPOSVÁR 39:23 (17:12)
Felkészülési mérkőzés v.: Heim A., Tóth J.
Kozármisleny: Hadai – Merkler 3, Grozdics 4, Manyaszek 5, Schiebelhut 4, Kapinya 2, Lukács 6 cs: Hegedűs 3, Vágvölgyi 5, Hornicz 4, Kosár 3. Edző: Kovács Tamás.
Kaposvár: Lengyel – Kiss 5, Csönde 9, Pentz K.4, Tankovics 1, Patkó 2, Petz 1, Torma1, Pentz N., Tráj, Ernyes, Egerszegi, Sárdi, Kántás, Matesz (k). Edző: Péter Gergely.
Hétméteresek: 3/2 ill. 3/3.
Büntetések: 2 ill. 4 perc.

A hazaiak részéről a frissen igazolt Kapinya Diána a kezdő csapatban kapott helyet, akin látszott, hogy nagyon akar bizonyítani. Valószínűleg emiatt lett túlságosan görcsös a játéka. A hazaiak nagyon tompán, sok hibával játszottak és sajnos a visszafutások, visszazárások rendre elmaradtak. A vendégek ebben az időszakban főleg a hazaiak hibáiból éltek és tették szorossá a mérkőzés ezen szakaszát (23.perc 11:11).

Az addig jól játszó Manyaszek helyére Hegedűs lépett pályára, aki stabilizálta a védekezést és jó betöréseivel gólokat ért el. A bemutatkozó játékon lévő Vágvölgyi is lehetőséget kapott, és élt is ezzel. Remekül osztotta a labdákat és lendületes támadó játékát a Kaposvári védők sem tudták megakadályozni. A félidőre már biztos hazai előnnyel mentek a csapatok pihenőre (17:12)

Kosár és Vágvölgyi a bemutatkozásra vár!A második félidőben egy újabb felállást próbált ki Kovács Tamás. Az első félidőben lendületesen játszó Merkler helyére a héten kisebb sérüléssel bajlódó Horniczot küldte jobb szélre, mellette Vágvölgyi, Manyaszek állt, míg a balátlövő poszton egy szintén bemutatkozó játékra érkező játékos került Kosár Piroska személyében. Beállóban Schiebelhut míg balszélen továbbra is Lukács játszott. A védekezés stabilizálódott így egyre többször tudott a mislenyi csapat gyors lerohanások után könnyű gólokat elérni (40. perc 25:14). A mérkőzés utolsó harmadában már látszott, hogy mindkét csapat elfáradt és ez főleg a védekezések hiányosságaiban jött elő. Kovács Tamás edzőA mérkőzés vége felé kényszerből az egyébként átlövőt játszó Grozdicsot balszélre küldte a mester, aki megmutatta, hogy akár ott is lehet rá számítani! Összegzésként elmondható, hogy a hazai csapat jobb játékerőt képvisel riválisánál és ha sikerül megegyezni a két játékossal akkor a csapatnak komoly esélyei lesznek a bajnoki cím megnyerésére.

Kovács Tamás: – 15 edzésen vannak túl a lányok, amelyeken komoly fizikai terhelést kaptak. Rengeteg hibával játszottunk ami most még belefér. Azon fogunk dolgozni, hogy a bajnoki rajtra teljesen összeálljon a csapat, és ezen hibák számát lecsökkentsük minimálisra.