Rákosmente FC – HR-Rent Kozármisleny 2-2 (1-1)

Rákosmente FC: Kovács B. – Olasz (Lovász 76.), Nagy J., Markos, Nyul – Darabont, Vattai (Balaskó 81.), Győrfi – Ott, Bànyai, Molnár (Horváth R. 58.)

Vezetőedző: Nagy Árpád

HR-Rent Kozármisleny: Somogyi – Ulakity (Fenyvesi 67.), Talabér, Kocsis, Turi – Horváth D. (Szabó D. 76.) , Nagy E. – Juhász, Kozics, Kirchner – Csernik (Hampuk 62.)

Vezetőedző: Jelena Richárd

Gólszerzők: Olasz 41. Nagy J. 58. illetve Turi 29. és 62. percben

Sárga lap: Bányai 62., Markos 74., Ott 88. illetve Nagy Erik 56., Talabér 92. percben.

Az 1. perc mislenyi bedobás után Kirchner a kapunak háttal állva, mellé kanalazta a labdát.

Az 5. percben Csernik 11 méterről leadott lövését blokkolták.

A 7. perc Olasz jobb oldali beadását Nyul 7 méterről fejelte Somogyi kapuja mellé.

A 20. percben Vattai 24 méteres lövését fogta Somogyi.

A 22. percben hosszú hazai előreívelés után Kocsis mentett, a kipattanót Ott lőtte kapura, amit Talabér blokkolt.

A 29. percben Kozics szögletét Turi a rövidről fejelte a hálóba. 0-1.

A 41. percben Vattai oldalszabadrúgását követően a védelmünk kifejelte a labdát, Markos hosszan vette át a labdát, de Olasz védők között, 7 méterről félfordulatból a mislenyi kapuba lőtt. 1-1.

A 43. percben Győrfi kiugratása után Molnár keresztbe lőtte a labdát Bányainak, aki a kapuba lőtt, de a játékvezető les miatt nem adta meg a találatot.

Az 58. percben Vattai jobb oldali szögletét Nagy J. bólintotta a kapunkba. 2-1.

A 62. percben Kirchner 18 méteres átlövését bravúrral védte Kovács B., a kipattanót Turi 3 méterről passzolta a hazai kapuba. 2-2.

Az egyenlítő gól után csapkodó volt a játék, mindkét együttes előtt adódtak helyzetek, lehetőségek, de a kapusoknak nem igazán kellett játékba avatkozni.

A 93. percben nálunk volt a meccslabda, Juhász 7 méterről pár centivel lőtte a kapu mellé.

Jelena Richárd vezetőedzőnk így értékelte a Rákosmente FC otthonában elért döntetlent: Néhány embert, akik eddig az alapcsapatban szerepeltek és többet játszottak, szerettünk volna pihentetni és bizonyítási lehetőséget kívántunk adni azoknak, akik kevesebb időt töltöttek a pályán. Úgy gondolom, hogy éltek is ezzel, a hozzáállással mindenkinél elégedettek voltunk, a játékhiány néhányuknál azért érződött. Az első 30 percben nagyon jól játszottunk, talán ez volt az eddig a legjobb játék amivel előrukkoltunk. A héten igazolt Nagy Erik nagyon jól összefogta a középpályát. Érthetetlen módon vezetésünk birtokában mintha túlságosan is megnyugodtunk volna és kicsit belekényelmesedtünk a meccsbe. Az ellenfél az első adódó lehetőségét kihasználta és 1-1-es félidei eredménnyel mentünk a szünetre. Sajnálhattuk ezt, hiszen ha 1-0-nál rárúgunk még egy gólt, egészen másképp alakult volna a találkozó. De a volna és a ha, sajnos nem játszik a fociban. A második félidőben egy pontrúgásból kaptunk még egy gólt, ami után felébredtünk, váltottunk is. A 60. perc körül csereként beállt Hampuk Ádám aki nagyon jól megtartotta a labdákat, kombinatív volt. Kirchner átlövése után a kipattanóra remekül érkezett Turi és gyorsan kiegyenlítettünk. Turi támadásba lépései jók voltak. A találkozó végén belementünk egy olyan játékba, ami a hazaiaknak kedvezett. Szétszakadt a mezőny, az idősebb játékosoknak meg kellett volna fognia a mérkőzést ebben az időszakban, lenyugtatni a csapatot, ez helyett belementünk egy adok-kapokba, amiből a végén nagyon jól jöhettünk volna ki, de a meccslabdát sajnos elhibáztuk.