PMFC – HR-Rent Kozármisleny 2–2 (2–2)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Pécs, 2200 néző

Vezette: Bana G. Tartalék játékvezető: Gaál Á. Asszisztensek: Huszár B., Máyer G.

PMFC: Helesfay – Miknyóczki (Majnovics 64.), Rácz, Pejovics, Hadaró – Krausz (Tóth-Gábor 81.), Terbe – Harsányi, Hudák, Szabó M. – Rácz (Bukovics 64.)

Megbízott edző: Czinkon Szabolcs

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Beke, Horváth D., Füredi (Bor 56.), Turi – Nagy E., Major (Hegedűs M. 56.) – Molnár Á., Schuszter (Tóth Z. 68.), Kirchner (Kozics 85.) – Horváth P. (Daru 68.)

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerzők: Miknyóczki 20., Harsányi 33. illetve Schuszter 2., Kirchner (1–2) a 26. percben.

Kiállítva: Horváth D. 76. percben.

Sárga lap: Hadaró 51., Rácz 53., Terbe 57., Hudák 63. illetve Füredi 41., Kirchner 63. percben.

Húsvét vasárnap kellemes hőmérséklet mellett, sok néző előtt került megrendezésre a két, vármegyei NB II-es csapat bajnoki mérkőzésére.

A PMFC a kiesés elkerüléséért, míg a Kozármisleny a bajnoki táblázaton elfoglalt előkelő helyének megőrzéséért lépett pályára.

A Misleny kezdte jobban a találkozót és nagyon korán, már a 2. percben vezetést is szerzett. Nagy Erik indította volna Kirchnert, de átadása pontatlan volt, így Miknyóczki lefülelte, majd Ráczhoz passzolt, aki lyukat rúgott, így Schuszter Helesfayra vezette a labdát és kíméletlenül értékesítette a kínálkozó lehetőséget. 0-1.

A 11. percben Nagy E. vállalkozott 18 méterről, de tekerése kapu mellé szállt.

A 20. percben szöglethez jutott a PMFC, ahol egy begyakorolt szögletvariáció után a hosszúra szállt át a labda és Miknyóczki közelről fejelt a hálóba. 1-1.

A 26. percben Nagy Eriktől kapta a labdát Molnár Ádin, aki középre cselezte magát, majd a bal szélre passzolt Kirchner elé, aki jobb belsővel precízen lőtte ki a korábbi csapattárs kapujának bal alsó sarkát. 1-2.

A 30. percben Major passza után Kirchner centerezett középre, ahol Horváth P. közelről pörgetett, de Helesfay remek reflexmozdulattal bravúrosan hárított.

A 31. percben mintaszerű mislenyi támadás futott végig a bal oldalon, Kirchner passza után Turi hozta helyzetbe Horváth Pétert, akinek bal lábas lövése kapu fölé szállt.

A mérkőzés ezen periódusában nagy fölényben játszott a Kozármisleny, ami nemcsak labdabirtoklásban, de lehetőségek és helyzetek számában is megmutatkozott. 2-1-es vezetésnél a Misleny lezárhatta volna a találkozót. Ugyan a fociban nincs HA, de 3-1-es vezetésről nagy valószínűséggel a PMFC nem tudott volna talpra állni.

A 32. percben Szabó M. kapott kiugratást, de Horváth D. becsúszó lábára is szükség volt ahhoz, hogy Lékai jó helyezkedéssel zárja a lövés szögét és szögletre mentsen.

A 33. percben Hudák másodszor végezte el a „svéd” szögletvariációt, Lékai ugyan ütközött egy pécsi támadóval, a labda Harsányi elé került, aki 8 méterről a mislenyi kapuba lőtt. 2-2. A gól után a mislenyi labdarúgók reklamáltak ugyan, de az NB II-ben nincs videóbíró, így nem volt lehetőség az eset vizsgálatára.

A gól után is a Kozármisleny maradt támadásban, a PMFC inkább zártan védekezett, többször sikerült a védelmük mögé kerülni, de mindig hiba csúszott az utolsó passzokba, így az első félidő Kozármislenyi fölénnyel és elpuskázott lehetőségekkel ért véget, a PMFC kevés lehetőségéből 2 pontrúgás után 2 gólt szerezve elégedettebb lehetett az eredménnyel.

Az 51. percben Miknyóczki ment el a jobb oldalon, beadását Lékai mentette az érkező Rácz B. elől.

Az 52. percben Terbe beadása Harsányitól pattant Rácz B. elé, akinek közeli lövését Füredi blokkolta.

A 70. percben Harsányi kapott könnyű síppal egy szabadrúgást, majd ő állt a labda mögé, de 19 méterről a sorfalat találta el.

A 72. percben Hudák készítette le a labdát Szabó M. elé, aki 16 méterről a mislenyi kapu fölé lőtt.

A 73. percben jobb oldali pécsi beadás után Harsányi látványos ollózó mozdulattal lőtt, de Lékai hárított.

A 75. percben Schuszter passzolt a jobb oldalon Molnár Ádin elé, akinek beadását az érkező Daru elől kivágták a védők.

A 76. percben Terbe indítása került a csereként beállt Bukovics elé, aki kicsit hosszan vette át az átadást, majd érkezett Horváth D. akiben végül elesett a támadó. A játékvezető gólhelyzetnek minősítette a helyzetet, így Horváth Dániel a kiállítás sorsára jutott.

A 77. percben Hudák által elvégzett 22 méteres szabadrúgást Lékai a jobb felső sarokból ütötte ki oldalra.

A 78. percben veszélyes jelenetek zajlottak a mislenyi kapu előtt, Rácz lövését Tóth Z. a gólvonalról rúgta ki.

A 78. perc végén az ellentámadásból könnyen gól szerezhetett volna a Kozármisleny. Molnár Ádin iramodott meg a bal oldalon, majd miután védője elcsúszott, befele cselezte magát és Darut játszotta meg, aki ezzel helyzetbe is került, de Hudák gyanúsan szabálytalan volt vele a 16-oson belül, így csak estében tudott labdához érni, ami az érkező Helesfayról kapu fölé pörgött. Itt is érdekes lett volna a videóbíró, mert erre az esetre nagy valószínűséggel 11-est ítéltek volna.

A 80. percben Bukovics lövését blokkolta Nagy E., ami így lett veszélyes és kellemetlenül csapódott lefelé, de Lékai a levegőben úszva menteni tudott.

A 89. percben Molnár Á. beadását Majnovics fejelte fel a levegőbe, Daru jól fedezte a labdát, majd Rácz szorításában alig lőtt mellé.

A 92. perc végén Hegedűs passzolt Daruhoz, aki remekül tálalt Tóth Z. elé, ő pedig 15 méterről megnézte a bal alsó sarkot, de centikkel kapu mellé lőtt.

A találkozó ellentétes félidőket hozott. A Kozármisleny az első félidőben eldönthette volna a 3 pont sorsát, ha csak helyzeteinek felét értékesíti, 2-1 után két „meccslabda” is kimaradt. A második félidőben viszont a PMFC dicsérhető, sokkal veszélyesebbé vált a játékuk, bátrabban felvállalták a támadásokat is, benne volt a meccsben hogy saját maguk javára fordítják a találkozót. A 76. perctől emberhátrányba került a Kozármisleny, ennek ellenére, a hajrában két nagy mislenyi helyzet is kimaradt, így maradt az igazságosnak mondható pontosztozkodás.

A döntetlennek egyik csapat sem örülhet igazán, hiszen a PMFC hátránya így csak a BVSC-hez képest csökkent ugyan 1 ponttal, de a Budafok győzelmével távolodott, míg a Misleny elszalasztotta a Szeged botlása okán azt a lehetőséget, hogy a 4. helyre lépjen előre.

Czinkon Szabolcs: Hidegzuhanyként ért bennünket a találkozó elején bekapott gól, de pozitívum, hogy erre jól reagált a csapat és ki tudtunk egyenlíteni. A Kozármisleny ismét vezetést szerzett, de ebből is vissza tudtunk jönni, ami a csapat tartását mutatja. A mai mérkőzésen számtalan helyzetet tudtunk kidolgozni, de milyen érdekes a futball, a góljainkat nem a kidolgozott helyzetekből szereztük meg, hanem két pontrúgás után. A kozármislenyi kiállítás minket zavart meg és el kell ismerni, hogy a hajrában az ellenfél is gólt szerezhetett volna. Pozitívum, hogy kétszer is vesztett állásból tudtunk felállni, és bízom benne, hogy ez hitet és erőt ad a folytatásra.

Aczél Zoltán: Az első félidőt nagyon jól kezdtük és az első játékrészben jól futballoztunk. Azt gondolom nem túlzok, ha negyed óra után 3 góllal kellett volna vezetnünk. De a „kellett” nem játszik, sajnos nem rúgtuk be a helyzeteinket, vagy amikor védelem mögé kerültünk a széleken, pontatlanok voltak a visszapasszaink. A mérkőzés ezen szakaszában nagyon domináltunk. Sajnos az ellenfél pontrúgásainál felháborító, hogy milyen hibákat követtünk el. Felkészültünk ezekre a pontrúgásokra, de ilyen nincs, amit mi ott csináltunk! Persze ez ok-okozat, mert a pontrúgás előtt nagyképűen külsőzgettünk. Egy labdabirtokló, jól futballozó csapatnak végig koncentráltnak kell lennie. A második félidő 35 percig számomra teljesen érthetetlen. Lézengő emberek, rosszul beálló cserék. Amennyivel jobbak voltunk az első félidőben, a második félidőben annyival jobb volt a Pécs és 35 perc alatt ki is végezhettek volna minket. A kiállítás után megint elkezdtünk futballozni, és a találkozó végén két 100%-os helyzetet hagytunk ki. A két félidő alapján úgy gondolom igazságos eredmény született. Gratulálok a Pécsnek és további sok sikert kívánok nekik a bennmaradásért folyó küzdelemben! Ez nyilván nekem is szívügyem, hiszen korábban futballoztam Pécsett. Köszönöm a játékosaim munkáját, de haragszom rájuk, mert ilyen második félidőt nem lehet produkálni. Kedvezően alakultak az eredmények számunkra, de nem tudjuk átlépni a határt. Ma például bebiztosíthattuk volna, hogy az első ötben végezzünk, de az is igaz, hogy szerencsénk is volt, mert a második félidőben a Pécs kivégezhetett volna minket. A jövő héten Horváth Dani kiállítás, Kirchner Krisztián 5 sárga lap miatt nem játszhat, és nem vagyunk annyira ellátva a cserékkel, ráadásul ahogy ma beálltak a cserék az is elfogadhatatlan. A játékvezetésről csak annyit, hogy nem szeretném kommentálni. Gratulálok a Pécsnek a harcosságához, az én csapatomnak pedig az elvégzett munkáért.