HR-Rent Kozármisleny: Ipacs (Oroszi 46.) – Schuszter, Horváth D., Ikonomou, Füredi, Bor (Hegedűs M. 60.) – Szabó B. (Hegedűs L. 60.), Nagy E. (Nagy M. 46.), Major (Kozics 75.) – Tóth Z. (Kósa M. 60.), Horváth P.

ZTE FC: Gyurján – Lesjak, Safronov, Evangelou – Vocsicska, Hadida, Kovács B., Kiss B., Medgyes – Németh D., Sajbán

Csereként pályára lépett: Köcse, Mim, Croizet, Szendrei, Sankovic, Csóka, Bedi

Vezetőedző: Márton Gábor

Gólszerzők: Ikonomou illetve Sajbán, Csóka.

A válogatott szünet miatt nem rendeznek NB I-es, NB II-es bajnoki mérkőzéseket a hétvégén, így a két csapat felkészülési meccs keretében mérte össze az erejét.

Jól kezdődött a találkozó hazai szempontból, Aczél Zoltán együttese próbált labdát birtokolni és támadásokat felépíteni.

Az első félidő közepén Horváth Dániel remekül tartott meg egy labdát a Zete 16-osán belül, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Ikonomout, aki közelről passzolt a vendég hálóba. 1-0.

A gól után Márton Gábor tanítványai előtt is adódtak helyzetek, de hiba csúszott a befejezésekbe, így ígéretes 1-0-ás mislenyi előnnyel ért véget a játékrész.

Az 58. percben aztán a ZTE is betalált, Sajbán közelről mattolta a hazai védelmet. 1-1.

A mérkőzésen mindkét csapat lehetőséget adott valamennyi játékosának, míg Aczél Zoltán több fiatal, illetve sérülésből felépülő labdarúgót is pályára küldött, addig a vendégeknél az NB I-ben is meghatározó labdarúgók érkeztek.

A Zalaegerszeg győztes gólját Csóka szerezte a 75. percben, aki egy remek Oroszi védés után a kapufáról kipattanó labdát közelről fejelte a mislenyi kapuba.

Hasznos edzőmeccset játszott csapatunk egy NB I-es ellenféllel, sikerült meccsritmusban maradni, így pár nap pihenő után a jövő héten már a PMFC elleni összecsapásra készülnek Kirchnerék, amely mérkőzés március 31-én, húsvétvasárnap, 17:00-kor kerül megrendezésre Pécsett, a Stadion utcában.

Aczél Zoltán: Elégedett vagyok a látottakkal, hasznos mérkőzést játszottunk egy elsőosztályú csapat ellen. Minden jelenleg egészséges játékosnak, aki eddig kevesebb játéklehetőséget kapott vagy sérülésből jött vissza, játékperceket tudtunk biztosítani, ami nagyon pozitív. Becsülettel dolgoztak a fiúk, de nem múlik el nyomtalanul, amikor Márton Gábor kollégám hat NB I-es kezdőjátékost tud behozni, én pedig ifikorú és sérülésből visszatérő játékosokat tudtam becserélni, így azért nehéz. Jól szolgálta ez a mérkőzés a gyakorlásunkat. Most kapnak két nap pihenőt a fiúk és megyünk tovább, dolgozunk a céljaink eléréséért!