HR-Rent Kozármisleny – Iváncsa KSE 2-2 (0-0)

Vezette: Szommer A. (Kis Z., Tinnyei Zs.)

HR-Rent Kozármisleny: Somogyi – Fenyvesi (Berdó 87.), Talabér, Füredi, Kocsis – Kozics, Nagy E. – Szabó D. (Juhász 79.),Kirchner, Turi – Hampuk (Horvát 62.)

Vezetőedző: Jelena Richárd

Iváncsa KSE: Prokop – Madarász, Aradi, Varga B., Fekecs (Gera 54.) – Pribék, Domokos – Tóth Z., Hujber, Csaba (Villám 80.) – Balogh (Cseszneki 54.)

Vezetőedző: Domján Attila

Gólszerzők: Füredi 49., Szabó D. 53., illetve Domokos 62., Aradi 72. percben

Sárga lap: Füredi 6., illetve Domokos 44., Fekecs 50., Cseszneki 66., Villám 91. percben

A 8 meccséből 24 ponttal álló, 100%-os Iváncsa látogatott Kozármislenybe, ez miatt egy komoly próbatétel várt csapatunkra.
Az elmúlt mérkőzéseken sérülések és eltiltások is nehezítették csapatunk életét, ez miatt a szakmai stábnak sokszor kényszerből kellett változtatni a csapat összetételen. Márkvárt Patrik ugyan még sérült, de már több meghatározó játékosunk is visszatért és bevethető.

8. perc legvégén Tóth szép cselekkel ment el a bal szélen, majd Baloghoz passzolt akinek kapu elé tett labdájába Csaba még közelről beleért, de Somogyi jól fogta a szöget és a testéről a mezőnybe vágódott a játékszer.

9. percben Kozics indult befelé a bal szélről és lőtt éles szögből kapu fölé.

22. percben Kirchner kapott jó labdát és még Aradi is elcsúszott, így kapura vihette, de közben már érkeztek a védők, ezért bal lábbal vállalkozott lövésre, de a labda kapu fölé szállt.

29. percben egy jobb oldali beadásra érkezett ugyan Somogyi, de Füredi is csúszott, védőnk lábáról a felső kapufára pattant a labda, így szöglettel végződött a helyzet.

30. percben szöglet után Madarász adta be a labdát Baloghnak, akinek 5 méteres fejesét Somogyi nagy bravúrral tudta hárítani.

36. percben egy bal oldali bedobás után Turi kényszerítőzött Hampukkal, majd ezzel helyzetbe is került és a jobb kapufa mellé, lőtt.

Igazolta jó hírét a listavezető Iváncsa, akik ugyan labdabirtoklási fölényben voltak, de csapatunk rendkívül szervezetten, jó mentalitással vette fel a küzdelmet. Az első játékrészben mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, de végül gól nélküli eredménnyel ért véget a félidő.

49. percben Kocsis szögletét a jól érkező Füredi fejelte a kapuba, Prokop csak beleütni tudott. 1-0.

53. percben Kozicstól kapott remek ütemű kiugratást Kirchner, aki a kiérkező Prokop mellett elgurította a labdát, ami a kapufáról kifele pattant. A kipattanó ismét Kirchnerhez került, aki higgadtan passzolt vissza a középen álló Szabó Dominiknak, aki a kapuba lőtte a labdát. 2-0.

57. percben Kozics szögletére érkezett a hosszún Talabér, aki az ötös sarkáról kapu mellé lőtt.

58. percben Kocsis jobb oldali szabadrúgását Füredi fejelte középre, Hampuk ugyan belefejelt, de nem tudta irányítani a labdát, majd a védők felszabadítottak.

62. percben érdekes szituáció után született az Iváncsa gólja, egy felszabadító rúgás Iváncsai kezet ért, a felszabadító rúgás után Domokos elé került a labda, akinek 18 méteres lövése még Fenyvesin talán irányt is változtatott és kapuba vágódott a labda. 2-1.

65. percben Turi 19 méteres lövését fogta vetődve Prokop.

68. percben Kocsis jobb oldali beadása után a védők röviden szabadítottak fel, így a labda Fenyvesi elé került, aki 12 méterről, középről, kapásból a kapu fölé lőtt.

71. percben Aradi középre ívelt labdáját Cseszneki vett le majd a 16-oson belülről leadott lövését Somogyi hárította.

72. percben szöglet után Varga fejesét tolta léc fölé Somogyi.

72. percben szögletből ismét Varga fejelt és Somogyi ismét védett, de a kipattanót Aradi a kapuba juttatta. 2-2.

74. percben Kocsis szögletét Füredi fejelte át a másik oldalra, Turi szintén fejjel középre továbbított, ahol Kozics közelről hibázta el a gólszerzési lehetőséget.

82. percben szép iváncsai akció végén, Madarász jobb szélről gurított vissza Hujbernek egy labdát, aki 12 méterről lőtt kapura, de Somogyi védett.

88. percben Juhász kapott egy kiugratást Nagy Eriktől, az érkező Prokop kapus felett átemelte, de a kapu fölé szállt a labda.

A második félidei játékunk alapján akár gólokkal is nyerhettünk volna.
2-0-ás vezetésnél olyan nagy helyzetek maradtak ki, amivel eldőlhetett volna a 3 pont sorsa. 2-2 után mindkét csapatnak volt labdája a győzelem megszerzéséhez, de maradt a döntetlen!

Csapatunk minden dicséretet megérdemel!
A szezon legjobb játékát nyújtottuk és bebizonyítottuk, hogy az élcsapatokhoz hasonló játékerőt képviselünk!

Jelena Richárd: Nehéz értékelni ilyenkor, amikor az ember forrong és még indulatos. Egy többször megnyert mérkőzést sikerült döntetlenre hoznunk. Ha meccs előtt valaki azt mondja, hogy 2-2 lesz a találkozó végeredménye, még lehet el is fogadtuk volna, mert egy nagyon jó csapat ellen játszottunk. Így utólag nehéz elfogadni, mert gólokkal kellett volna nyernünk. Sajnálom a srácokat, nagyon sokat tettek a győzelemért. Megint megvoltak a hibáink hátul, de elől még több. Be kellett volna rúgjuk a nagy helyzeteket és nem kellene most sopánkodnunk a mérkőzést követően.

Domján Attila: Biztos voltam benne, hogy két támadólag fellépő csapat gólokban gazdag mérkőzést fog játszani. NB III-as szinten egy jó iramú mérkőzést játszottunk, bár elég sok hiba volt a meccsen, egymás hibáiból éltek a csapatok, abból lehetett megindulni. Mindkét fél részéről sok labdavesztés volt középen. 8 győztes meccs után összességében elégedett vagyok a döntetlennel, bár mindig nyerni akarunk, tudtuk, hogy mindig nem fog sikerülni a győzelem. Így hogy 0-2-ről, egy jó Kozármisleny ellen, idegenben felálltunk ez így rendben van, ezt így el tudjuk fogadni. Gratulálok a srácoknak!