Budapest Honvéd-MFA II. – HR-Rent Kozármisleny 2-3 (1-3)

Vezette: Zimmermann M. (Hovanecz M. L., Elek B.)

Budapest Honvéd-MFA II.: Dúzs – Varga, Szabó, Kamber, Suleiman – Keresztes (László 83.), Kocsis (Nyitrai 46.), Banó-Szabó (Kárász 46.), Szűcs (Nagy S. 75.) – Rácz, Májer

Vezetőedző: Simon Miklós

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Gajág, Füredi, Berdó – Kónya, Horvát (Nagy E. 61.), Kozics, Vajda (Szabó D. 73.), Turi – Kirchner (Csernik 73.), Hampuk (Loch 88.)

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerzők: Rácz 32., Németh B. 55. illetve Kirchner 7., Kirchner 19., Kirchner 35. percben.

Sárga lap: Kocsis 27., Nagy S. 90. illetve Füredi 41., Vajda 61., Nagy E. 91. percben.

Az NB III Közép csoportjának 5. fordulójában a fordulót megelőzően 9 pontos, 5. helyen álló Bp. Honvéd II. és a 8 pontos 6. helyezett HR-Rent Kozármisleny mérte össze erejét.

A Budapesti alakulat 2 győzelmet követően, míg a Kozármisleny 2 döntetlen után szállt harcba a győzelemért.

Az 1. percben Hampuk iramodott meg a bal szélen, akár középre is passzolhatott volna, de lövésre vállalkozott, melyet követően a hazai kapus védeni tudott.

Az 5. percben Májer tálalt Banó-Szabó elé, akinek lövését Lékai lábbal hárította.

A 7. percben Kozics 18 méteres, erős lövését ütötte ki a hazai kapus, majd a kipattanót Kirchner bal lábbal lőtte kapura, Dúzs ismét hárított, azonban a lecsorgó labdát Kirchner a hálóba lőtte. 0-1.

A 10. percben Vajda beadását kifejelték a védők, melyet Kircner lőtt kapura, a labda pedig a kapu jobb alsó sarkában landolt. Sajnos a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot, mert úgy értékelte, hogy a lesen álló Füredi, aki amúgy egy helyben állt, zavarhatta a kapust. Véleményes ítélet volt, de szerencsére így utólag nem lett következménye.

A 12. percben elvégzett hazai szöglet után visszafejelték a labdát, majd egy lövés érkezett, ami védőnkről szögletre pattant.

A 13. percben veszélyesen szállt középre a labda egy hazai sarokrúgás után, amely végül érintés nélkül hagyta el a játékteret.

A 19. percben Vajdától kapta a labdát Turi, aki bal oldalról megjátszotta a középen érkező Kirchnert, ő pedig egy lövőcsellel elfektette a védőt és a kapust is, majd a hálóba lőtt. 0-2.

A 23. percben Horvát passzolt Vajdához, akinek beadását a hazai kapus felszedte.

A 29. percben Hampuk lőtt 16 méterről a kapu fölé.

A 32. percben Kamber felívelés egy csúsztatás után a leshatárról kilépő Szűcs elé került, aki középre passzolt Rácz elé, ő pedig Lékaival állt szemben és kihasználta a lehetőséget a kapunk jobb oldalába lőtt. 1-2.

A 35. percben gyönyörű Kozármisleny akciót láthattunk, ami góllal zárult. Kozics passzolt Vajdához, aki egy remek ütempasszal hozta játékba Turit, aki pontosan passzolt Kirchner elé, ő pedig belsővel talált a hazai kapuba. 1-3.

Nagy iramban és kozármislenyi letámadásokkal kezdődött a találkozó, lüktető volt a játék. A remekül megválasztott taktika eredményeképpen a Honvéd nem tudta játszani a saját játékát, nehezen boldogultak a nyomással. A labdaszerzések és az abból felépített szép támadások kozármislenyi helyzeteket és gólokat eredményeztek és a 35. percben 3-1-es vezetést mutatott az eredményjelző. Innentől kezdve kicsit az idővel is játszottunk, hogy a 2 gólos előnnyel vonulhassunk pihenőre.

A 49. percben Vajda a jobb oldalon az alapvonal közeléből passzolt középre, de beadás pontatlan lett.

Az 55. percben kicsit eltolódott a védelmünk és a hazaiak jobb oldaláról beívelt labdát Németh B. juttatta Lékai kapujába. 2-3.

Innentől kezdve szépen csordogált a találkozó, a kapuk nem forogtak veszélyben, ami számunkra megfelelő volt.

A hazaiak nem tudtak helyzeteket kialakítani, csupán a bedobások és egy-egy szöglet okozott veszélyt a 16-osunkon belül, de helyzet nem alakult ki.

Csapatunk rutinosan tartotta az eredményt, amikor kellett az idővel is játszott.

A 81. percben Csernik került a 16-oson belülre a labdával, szorongatták, így nem tudta lövéssel zárni az akciót.

A találkozót első félidei jó teljesítményével illetve a második félidei taktikus játékával megérdemelten nyerte meg a HR-Rent Kozármisleny!

Gratulálunk a csapatnak és szakmai stábnak!

Egy jó erőkből álló együttes otthonában arattunk értékes győzelmet!

Legközelebb hazai pályán ismét villanyfényes mérkőzésen, szombaton 18:00-kor lépünk pályára, ellenfelünk az FTC II. gárdája lesz!

Aczél Zoltán: Hatalmas tisztelet és nagy gratuláció a srácoknak, mert óriási munkát tettek ebbe a mérkőzésbe. 1,5 hete nem volt meccsünk, ilyenkor egy kicsit lehet tartani, hogy kiestek a ritmusból, természetesen edzések voltak, de a Mohács elleni edzőmeccsen nem játszattam őket. Ez miatt tartottunk egy kicsit, hogy felveszik-e a ritmust, de szerencsére az 1. perctől kezdve olyan 50-60 percet produkáltak, ami álomszerű. Amit megbeszéltünk, amit gyakoroltunk, amit a szakmai stáb kért tőlük, azt tip-top-ra megcsinálták. Régen láttam ennyire jól futballozni a csapatomat. Nemcsak csapat szinten, hanem egyéni teljesítményekben is, helyzetek és gólok tekintetében is. Nagyon szép gólokat szereztünk! Az első félidő kitolva egy 50-60 percig az elképesztően jó volt. Mérkőzés közben Loch Krisztián, a segítőm felhívta a figyelmet a POLAR rendszerben látottakra, hogy olyan munkát végeztek a srácok, amely alapján egy kicsit vissza kell talán fogni őket. Megbeszéltük, hogy egy ideig még fent kezdjük a védekezést, de a 60. perc környékén kezdtünk „elfogyni” talán egy kicsit. Ekkor a Honvéd ránk erőltette az akaratát, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg. Rúgtak ugyan egy gólt, elcsúszott a védekezésünk, voltak ott hibák. 3-2-es vezetésünknél azért mi is éreztük a problémát, ekkor cserékkel frissítettünk, stabilizáltuk a csapatot annyira, hogy ugyan a Honvéd többet birtokolta ekkor a labdát, de helyzetig nem jutottak, nekünk még a kontrákban lehetett volna talán keresni valónk. Én úgy érzem, hogy ebben az arányban mindenképpen megérdemelt a győzelmünk. Egy szabályos gólt elvettek tőlünk, nem értem miért ítéltek lest, Kirchner Krisztián 4. gólja lehetett volna, igaz ez még 1-0-nál történt. Nagyot teljesített a csapat, mint fizikálisan, mint taktikailag és játékban is! Nagy gratuláció jár ezért! Természetesen ez csak egy állomása volt a bajnokságnak, azért nagy hozsanna nincs, utazunk haza szerényen. Holnap és pénteken edzünk, vár ránk szombaton ismét egy második csapat, a Ferencváros, akik jó focit játszanak, népszerű csapat, tele van fiatal tehetségekkel, ez mellett vannak idegenlégiósaik is, nagyon nehéz 90 perc vár ránk. Erre kell most felkészülnünk, amire összesen 2 nap áll rendelkezésünkre. Ez a mai állomás sikeres volt, nagy tisztelet nekik még egyszer! A szakmai stáb is boldog, mert amit láttunk, az jó hírét vitte Kozármislenynek!