Kozármisleny: Antal – Tóth I., Dienes, Éles, Kanizsai – Laki (Kresz 84.), Szabó B., Horváth A. (Tasselmájer 65.), Kutyáncsánin (Molnár T. 78.) – Tóth Z. – Lauer

Tatabánya: Dénes – Almási, Nagy Cs., Mátyus, Gellér (Vámosi 77.) – Kollár, Farkas V. (Jakab 80.), Vass, Flores – Faragó, Dombai (Szolnoki 57.)
Vezetőedző: Octavio Zambrano

Gólszerző: Laki a 68. percben

Sárgalap: Szabó B. 54., Gellér 69., Almási 73., Szolnoki a 77. percben.

dr. Hergenrőder Tamás Gyirmóton piros lapot kapott, így a Tatabánya elleni mérkőzésen eltiltását töltötte, nem tudott pályára lépni.
A kezdőcsapatban ezúttal helyet kapott Laki Zoltán, aki eddig jobbára csereként szállt be, és lőtt nagyon fontos gólokat.
A szurkolók egy kicsit félve nézték a mérkőzést, hiszen a szünetben már nem tudott beszállni az eddigi „nyerő csere”.

Az első 45. percben főképp mezőnyjáték zajlott a pályán, a mérkőzés elején a Tatabánya akarata érvényesült, helyenként szép dolgokat, gyors egyérintős játékot bemutatva többet kezdeményeztek.

Helyzetek akadtak itt is, ott is, de gólt egyik csapat sem tudott elérni.

A legnagyobb mislenyi lehetőség a félidő végén egy gyors kontra után Szabó Balázs előtt adódott. A fiatal játékost Laki hozta helyzetbe egy nagyszerű átadással, de Szabó bombája a kapu mellé ment.

Több ígéretes hazai lehetőség is apróbb labdaátvételi hibán, vagy az utolsó pillanatban odaérő vendégvédő közbeavatkozásán hiúsult meg.

A félidőben egyik vezetőedző sem cserélt, azonban ifjabb Mihalecz István szerkezeti változtatásokat eszközölt, a Gyirmóton már bevált, sikeres szerkezethez „nyúlt” ismét.

A taktikai változás úgy tűnt, hogy ezúttal is eredményes lehet, hiszen a második félidőben már a Misleny is ígéretesebb játékot mutatott be, sőt eljutott helyzetekig, gólszerzési lehetőségekig.

A 48. percben Kanizsai kapott labdát a vendég 16-oson belül, majd egy szép csel után már Dénessel állt szemben, amikor spiccel lőtt kapura, de a kapus hárított.

Az 51. percben Kutyáncsánin középről vállalkozott átlövésre, de 25 méteres próbálkozása kapu mellé szállt.

A 64. percben Tóth Z. ugratta ki Lakit, aki a 16-on belül lövésre szánta el magát, de a labda kapu mellé ment.

A 68. percben Lauer passzolt Lakihoz, aki fejjel maga elé tette a labdát, majd egy csel után, 11 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-0.

Laki ezúttal kezdőként is eredményes tudott lenni, és ezzel a találattal már 7. gólját jegyezte a bajnokságban.

A 76. percben veszélyes szögből jutott szabadrúgáshoz a vendég Tatabánya. A letett labdát a jól játszó Kollár küldte kapura, de a lövés a sorfalról szögletre vágódott.

A „Bányász” az utolsó negyedórában mindent egy lapra feltéve kockáztatott. Többek közt beállt Vámosi Csaba, aki komoly NB I-es múltal rendelkezik, de ezúttal kissé szokatlan szerepkörben középcsatárként számított rá Octaviano mester. Vámosi magassága sok veszélyt rejtegetett hiszen rengeteg felíveléssel, oldalról belőtt labdával is őt keresték, és sokszor sikerült lekészítenie a társaknak.

A 83. percben Vámosi kapott „forintos” labdát mintegy 11 méterre a kaputól, majd megcélozta a bal alsó sarkot, ahova Antal nagy bravúrral odaért még és menteni tudott.

Az utolsó 7-8 percben Vámosi mellé fellépett a támadóalakzatba Mátyus János is, így védőjátékosaink komoly erőpróbának voltak kitéve.
Szerencsére mindenkinek helyén volt a szíve és sikeresen abszolválta a csapat a végjátékot.

A 89. percben a kissé fellazuló vendég védelem mellett Kanizsai bedobása után Lauer egy szép csel után lőtt nagy erővel kapura, de Dénes hárított.

A 91. percben Lauer – Kresz – Molnár volt a labda útja. Utóbbi a kaputól mintegy 7-8 méterre még egy lövőcselt is bemutatott majd kapu fölé lőtt.

Izgalmas utolsó perceket követően Oláh játékvezető hármas sípszava azt jelentette, hogy a Kozármisleny zsinórban 6. mérkőzésén maradt veretlen és újabb nagyon fontos 3 pontot gyűjtött be.

Ahogy azt korábban sejteni lehetett, a Tatabánya szépen és kulturáltan futballozott, így a Kozármisleny győzelme mindenképpen dícséretes, és egyúttal értékes is!

Gratulálunk a CSAPATNAK!
A győzelemhez mindenkire szükség volt!

A szakvezetők így értékeltek:

Octavio Zambrano:
Nagyon nehezen tudtunk alkalmazkodni a kisméretű kozármislenyi pályához, nem találtuk az eredményes szerepléshez vezető utat.
A hazaiak kihasználták a gólszerzési lehetőségüket, és megnyerték a mérkőzést.
Nagy problémánk, hogy ezúttal sem tudtunk gólt szerezni, és zsinórban harmadik mérkőzésünkön szenvedtünk 1-0-ás vereséget.

Ifjabb Mihalecz István:
Elsőként kiemelném, hogy a csapat küzdeni tudásból jelesre vizsgázott.
A közönség is láthatta, hogy ez a Tatabánya nem egy rossz csapat, jónevű játékosok alkotják.
Az első félidőben többet vártam a csapattól, főleg előrejátékban, gyakorlatilag nem tudtunk hármat-négyet egymáshoz passzolni, kicsit tompábbnak tűntek az elől lévő embereink.
A második félidőben szerkezetet váltottunk, illetve a játékosokban lévő motivációs bázis is újra előjött, az a szellem, ami leginkább jellemzi ezt a csapatot.
Végig érezhető volt, hogy egygólos találkozó lesz.
Szerencsére végre megtört az átok, Laki Zoltán kezdőként is betalált, amivel sikerült itthon tartanunk a 3 pontot.
Gratulálok a CSAPATNAK, mert hatalmas munkát végeztek a 90 perc alatt.