HR-Rent Kozármisleny- Budafoki MTE 2-0 (1-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Kozármisleny, 700 néző

Vezette: Katona B. Tartalék játékvezető: Iványi G. Asszisztensek: Mohos M., Baghy Cs.

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Beke, Horváth D., Füredi, Turi – Nagy E., Major – Molnár Á. (Szabó 78.), Tóth Z. (Hegedűs 46. (Horváth P. 59.)), Kirchner (Bor 66.) – Daru (Koszovscsuk 78.)

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Budafoki MTE: Gundel-Takács – Bíró (Pintér 46.), Lorentz, Fótyik (Czérna 46.), Kalmár – Nándori – Szerető (Kovács 73.), Soltész, Oláh (Elek 76.), Vasvári (Nagy G. 76.) – Zsóri

Vezetőedző: Dajka László

Gólszerzők: Kirchner 6., 65. percben.

Sárga lap: Kalmár 70. percben.

A HR-Rent Kozármisleny szerdán MOL Magyar Kupa mérkőzést játszott az NB I-es MTK Budapest ellen, így a játékosok a kettős terhelés miatt fáradtabbak voltak mint a Budafok labdarúgói, akik már nem voltak érdekeltek kupamérkőzésen.

Ennek ellenére a Kozármisleny remekül kezdte a találkozót, korán gólt szereztünk Kirchner révén, de az első 15-20 percben akár a mérkőzést is lezárhattuk volna, olyan nagy volt a fölény, sok helyzet maradt kihasználatlanul.

Az 1. percben Kirchner beadása érkezett veszélyesen a vendég kapu elé, ahol érkezett Daru, de nem tudott fejelni.

A 6. percben Kirchner végzett el egy szögletet, kicsiben játszottak össze Molnár Ádinnal, majd érkezett középre a passz Darunak, aki visszagurított Kirchnernek, ő pedig kilőtte a hosszú alsó sarkot. 1-0!

A 11. percben Molnár Á. beadása után Daru fejelt közelről kapura, Gundel-Takács ütötte ki a kapu jobb oldalába tartó labdát.

A 14. percben Beke jobb oldali próbálkozása után a kipattanó Daru elé került, akinek lövését egy vendég védő blokkolta kezezésgyanús helyzetben.

A 31. percben Kirchner kiugratása lett kicsit hosszú Darunak, így Gundel-Takács vette fel a labdát.

A 34. percben egy röviden kirúgott labdát vett le Oláh B. és egy csel után lőtt, de próbálkozása szögletre pattant. A szöglet után Zsóri fejelt kapu fölé.

A 36. percben Zsóri szabadrúgása vágódott kapu mellé.

A 39. percben Beke ívelt a kapu elé, ahol Darut kereste, de támadónk lehet, hogy nem is ért labdához, Gundel-Takács pedig nem tudott hárítani, viszont az asszisztens lest jelzett (Daru a mozgásával zavarta a kapust), így érvénytelenítették a találatot.

Az első félidő alapján több góllal is vezethetett volna a Misleny, nagy fölényben játszottak Kirchnerék, a Budafok alig-alig tudott kiszabadulni a saját térfeléről, de veszélyt nem jelentettek a mislenyi kapura. Ezzel szemben a mislenyi támadások veszélyesek voltak, a Budafok örülhetett, hogy csak 1 gólos volt a hátrányuk.

Az 50. percben Soltész fejelt közelről kapura, Lékai magabiztosan fogta a labdát.

Az 52. percben Szerető ment el a jobb szélen és passzolt középre, ahol érkezett Zsóri és lőtt, a lövés a kapujából érkező Lékai és a kapu mellett is elment.

A 65. percben Kalmár buktatta Bekét a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Kirchner magabiztosan a kapu bal oldalába rúgta. 2-0!

A 67. percben Oláh távoli lövését fogta Lékai.

A 77. percben Pintér tekert kapu fölé.

A 82. percben szöglet után csúsztattak meg egy labdát, amire Nagy G. csapott le és a kapuba lőtt, de lesen volt, így érvénytelen a találat.

A 92. percben Horváth P. próbálkozott távolról, lövése kapu fölé szállt.

A 93. percben Major vezette kapura a labdát, de végül oldalhálóba lőtt.

Magabiztos győzelmet aratott a Kozármisleny, még úgy is, hogy a második félidőben már fáradtabbak voltak játékosaink és a Budafok kicsit feljebb jött. Az első félidőben több góllal is vezethettünk volna, a másodikban pedig nagyon taktikusan játszottunk, vártuk azt az egy-két lehetőséget, amivel lezárhatjuk a mérkőzést.

Aczél Zoltán: Érzékeny veszteség, hogy a csapatkapitányunk sérülés miatt hiányzott, most pedig Hegedüs Márk is megsérült, valószínűleg megszakadt. Az első félidő nagyon tiszta volt, nagyon jól álltunk a mérkőzéshez, megbeszéltük, hogy ez a meccs nagyon fontos számunkra, de azt is tudtuk, hogy a Budafoknak hasonlóképp az. Érvényre kellett juttatni azt a támadófutballt, azt a dinamikát, amit mi tudunk előrefelé. A második félidőben kezdtünk kicsit elfogyni, szerdán volt egy kupamérkőzésünk, sokan pályán voltak hétközben is. Kezdett fizikálisan felőrölni minket a Budafok, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A második félidőben már nem ugyanaz volt a focink, mint az első félidőben. Nagy tisztelet a csapat felé, mert február 3. és március 3. között 7 mérkőzést játszottunk, ami nagyon sok. Egy újabb lépést tettünk a minimális célunk, a bentmaradás érdekében – ha az meglesz, utána még nyugodtabban tudunk majd futballozni. Az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, nagyon sok helyzetünk volt, az ellenfél kapusa, Gundel-Takács nagyon jól védett. A második félidő mindig veszélyes, a Budafok ráment a pontrúgásokra, rögzített szituációkra, ebből voltak lepattanó labdák, de ezeket megoldottuk. Nagy tisztelet a csapatnak! Szerintem jó futballal kiszolgáltuk a közönségünket.

Dajka László: Úgy gondolom, hogy az első félidőben a hazai csapat fölénk nőtt, uralta a játékot, nehezen tértünk magunkhoz. A második félidőben már jobban futballoztunk, lehetőségeink is voltak, mentünk az egyenlítésért, de a 11-es kivégzett minket, az eldöntötte a mérkőzést.