HR-Rent Kozármisleny – FC Ajka 1-0 (0-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Kozármisleny, 700 néző

Vezette: Takács T. Tartalék játékvezető: Gaál Á. Asszisztensek: Kulman T., Vrbovszki P.

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Schuszter, Szabó B., Füredi, Turi – Bor (Horváth P. 70.), Major – Molnár Á., Tóth Z. (Vogyicska 86.), Kirchner – Daru

Vezetőedző: Aczél Zoltán

FC Ajka: Szabados – Tóth G. (Horváth P. 78.), Tar, Jagodics, Csemer – Csizmadia – Babos, Sejben, Pantovics (Kenderes 82.), Borsos (Zsolnai 65.) – Nagy K.

Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Gólszerzők: Kirchner 69. percben

Kiállítva: Jagodics 80. percben

Sárga lap: Schuszter 61. illetve Pantovics 63., Tar 68. percben.

A tavaszi eredmények alapján listavezető FC Ajka együttesét fogadta az erősen tartalékos HR-Rent Kozármisleny.

Csapatunkból 8 játékos hiányzott eltiltás, sérülés és betegség miatt. A Vasas FC otthonában kiállított Horváth D., az 5 sárga lapos Nagy E. és Kozics mellett sérülés miatt hiányzott Beke, Hegedüs M., Gajág illetve a szombati edzés után belázasodott Nagy M. és Ikonomou, ők mindketten a kezdőben kaptak volna helyet. Ezek alapján nem a legjobb előjelekkel várta együttesünk a mérkőzést.

A 7. percben Nagy K. passzolt Sejbennek, aki éles szögből lőtt, de a kapujából érkező Lékai jól zárta a szöget és hárított.

A 10. percben Nagy K. indult meg a jobb szélen, az alapvonalról veszélyesen középre passzolt, de Szabó B. jól ért vissza és blokkolt.

A 13. percben Tar ívelt egy szabadrúgást a kapu elé, a röviden kifejelt labda Pantovics elé került, aki rátekerte a hosszúra, a labda a felső lécről oldalra pattant.

A 20. percben Bor távoli lövését ütötte ki Szabados.

A 27. percben egy jobb oldali beadás után Daru csúsztatta meg a labdát fejjel, Turi érkezett és lőtt, de les miatt már szólt a síp.

A 29. percben Schuszter kapott labdát a jobb szélen és egy csel után keresztbe passzolt az érkező Kirchnernek, akinek lövése kapu fölé szállt.

A 34. percben egy fejjel megcsúsztatott labdára csapott le Babos, kapura vezette, de Turi becsúszásával sikerült elérni, hogy Babos már csak éles szögből tudjon kapura rúgni, így Lékai könnyedén fogta a labdát.

A 43. percben Kirchner cselezett a bal szélről befelé, átjutott négy emberen, de végül rosszul találta el a labdát, így az elkerülte a kaput.

A 44. percben Borsos lövését Schuszter blokkolta.

Az Ajka előtt adódtak előbb lehetőségek, gyors támadásaikat azonban nem tudták góllal befejezni. A félidő második része már helyzeteket tekintve is kiegyenlített volt, de gól nélküli döntetlennel ért véget a játékrész.

A 49. percben Molnár Á. ment el a jobb szélen, keresztbe vezette a labdát, majd Kirchnernek passzolt, aki visszakészítette lövésre Molnárnak, ő pedig centikkel a jobb kapufa mellé lőtt.

Az 55. percben Tóth Z. nagyszerűen ugratta ki Bort, aki a kapusra vezette a labdát, de Szabados lábbal óriásit mentett. A kipattanót Molnár Á. vette le és egy csel után kapu fölé lőtt, így mindkét nagy lehetőség kimaradt.

Az 57. percben Csemer szöglete keresztbe szállt a kapunk előtt, majd a hosszún Csizmadia fejelt, a kapufáról kifelé pattant a labda.

Az 58. percben Molnár Á. szögletére érkezett Daru és fejelt közelről kapura, Tar a gólvonalról tudta kirúgni a labdát.

A 61. percben Kirchner passzolt a szélen érkező Turinak, aki felnézett és középre lőtte a labdát, ahol érkezett Tóth Z. és közelről lőtt, de Szabados óriási bravúrral hárított.

A 67. percben Tar buktatta Darut a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Kirchner magabiztosan a bal alsóba rúgta. 1-0!

A 74. percben Schuszter szerzett labdát és ugratta ki Molnárt, aki távolról lőtt, egy ajkai védő blokkolta a próbálkozást.

A 77. percben Babos ment el a jobb szélen és gurította vissza a labdát Tóth G.-nek, aki kapásból lőtt, Lékai fogta a próbálkozást.

A 88. percben egy bedobás után a nemrég beállt Kenderes fejelt kapura, a gólvonalról Füredi ollózta ki a labdát.

A 93. percben Nagy K. veszélyes helyről elvégzett szabadrúgása jócskán elkerülte Lékai kapuját.

Második félidei játéka alapján rászolgált a hazai csapat a győzelemre, ami a 8 hiányzó mellett nagy fegyvertény, hiszen egy jó erőkből álló Ajkát sikerült két vállra fektetni, úgy, hogy a második félidőben sok nagy helyzetet és ziccert is sikerült kialakítani.

A győztes gól ugyan 11-esből született, de összességében megérdemelt Kozármisleny győzelmet láthattunk, amely nagy siker együttesünk számára!

Gratulálunk a csapatnak, a játékosok extra motiváltsága és küzdeni tudása példaértékű volt!

Aczél Zoltán: Elképesztő nehézségekkel készültünk a mérkőzésre, ráadásul egy olyan csapat jött hozzánk, amelyik extra tavaszi szezont fut. Nagyon jól szervezett csapat, tele jó játékosokkal. Nyolc játékosom hiányzott ma, ebből hatan kezdőjátékosok szoktak lenni. A mára tervezett csapatból is ketten belázasodtak reggelre, így tényleg egy felforgatott csapattal játszottunk ma. Ezek tükrében elképesztő az, amit a játékosok a pályára vittek. Ezt a mérkőzést elsősorban mentálisan nyertük meg. Az első félidő elején átvészeltünk egy olyan 10 percet, ahol bajban voltunk. Jól kezdett az Ajka, volt 2-3 lehetősége, aztán később előttünk is adódtak helyzetek. A második félidőben nagy fölénybe kerültünk, a 11-es előtt 4-5 nagy helyzetet hagytunk ki, eközben az Ajkának nem nagyon engedélyeztünk területet. Működtek a kontra presszek. Sokat futott a csapat, pedig tudták a játékosok, hogy sokat nem tudunk ma cserélni. Komoly példa, hogy Kirchner Krisztián egy támadó, de a végén 6-ost játszott, belső középpályán. Minden játékosunk tette a dolgát és szerintem megérdemelten nyertünk egy nagyon jó csapat ellen! Extra mentális erőről tett tanúbizonyságot a csapat és mellette a 2. félidőben jól is futballozott.

Schindler Szabolcs: Gratulálok a két csapatnak, mindkét együttes jól futballozott. Nem szeretnék ma többet nyilatkozni…