HR-Rent Kozármisleny – Dunaharaszti MTK 1-0 (0-0)

Kozármisleny, 300 néző

Vezette: Altorjay Á. (Mohos M., Gyűrűsi P.)

HR-Rent Kozármisleny: Ipacs – Nagy Á., Füredi, Berdó – Ulakity, Rácz (Kocsis 69.), Fenyvesi, Kozics (Horvát 75.), Turi – Gere (Tóth M. 57.), Babinszky

Vezetőedző: Pókos Csaba

Dunaharaszti MTK: Schleilinger – Szalay (Kovács 75.), Szabó, Rétsági, Bíró, Varga – Gacsal (Honti 86.), Fekete M., Mendebaba – Fekete O., Nicsenko

Vezetőedző: Króner Péter

Gólszerző: Babinszky 51. percben.

A Nemzetközi Nőnapon megrendezett mérkőzésekkel folytatódtak a bajnokság küzdelmei, ellenfelünk a kiesés ellen menekülő Dunaharaszti volt.

Az első helyzetre a 9. percig kellett várni, ekkor Babinszky közelről leadott lövése akadt el Schleilingerben.

A 26. percben Nicsenko harcolt az alapvonal közelében majd középre lőtt labdáját Turi tisztázta.

A 28. percben Babinszky vezette a labdát a kapusra, de Szabó a 16-oson belül szerelni tudta.

A 33. percben Gere egy csel után 18 méterről lőtt kapura.

A 36. percben szép jelenetsor után Rácz készítette vissza a labdát Turinak, aki a 16-osról lőtt, de Scheilinger szögletre mentett.

A 38. percben a vendégek előtt is adódott egy veszélyes lehetőség, Fekete O. passzolt középre, Mendebaba próbálkozott, de a labda a védőkben és Ipacsban akadt el.

A 40. percben Kozics egy csel után éles szögből lőtt kapu fölé.

Az első félidőben jobbára a hazai csapat akarat érvényesült, Pókos Csaba tanítványai birtokolták a labdát, a vendégek szervezetten védekeztek és az 5 védős rendszerükkel próbálták lezárni a területeteket a hazai támadók előtt.

Az 50. percben hazai sarokrúgás után Nagy Á. fejesét Babinszky közelről lőtte kapura, de a vendégek kapusa vetődve védett.

Az 51. percben Babinszky szépen cselezett befelé, majd 19 méterről nagyszerű lövéssel a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0.

Az 52. percben Turi próbálkozását hárította szögletre a vendég hálóőr.

Az 55. percben Kozics került helyzetbe és a kapufát találta el, a kipattanó labda Ulakity elé került, akinek lövésszerű passzát végül a vendég kapus hárította.

A 60. percben Gacsal szabadrúgása a sorfalról vágódott szögletre.

A 65. percben Tóth M. egy az egyben vezette a labdát a vendégek kapusára, de lövésénél Scheilinger nagy bravúrt bemutatva hárított.

A 68. percben Fekete O. közeli fejesét Füredi a gólvonalról húzta ki. Az akció végén még Gacsal került lövőhelyzetbe, melynek végén a labda a felső kapufát érintve hagyta el a játékteret.

A 73. percben Gacsal beadását Rétsági fejelte a mislenyi kapuba, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot.

A 74. percben Babinszky vezette a labdát a vendég kapura, a labda Schleilingerről pattant ki.

A 76. percben Tóth M. lőtt 14 méterről kapura, de a haraszti hálóőr ismét védett.

A 79. percben Ipacsnak kellett bemutatnia egy bravúrt, Fekete O. vezette rá a labdát, de lövését remekül ártalmatlanította.

A 80. percben Babinszky kicsit hosszan szöktette magát, így Scheilinger játékba tudott avatkozni.

A 82. percben Tóth M. éles szögből lőtt az oldalhálóba.

A 87. percben a csereként beállt Honti Ipaccsal szemben kapta a labdát, védőink közben visszaértek és felszabadítottak.

Nehezen sikerült hozni a kötelező győzelmet, mondhatni még szezon előtti volt a forma. A találkozó kísértetiesen hasonlított az őszi idegenbeli összecsapáshoz, ott is vezetett csapatunk és megvolt a lehetőség újabb gólok szerzésére, azok akkor is, most is kimaradtak, de ezúttal a hajrában sikerült megúszni kapott gól nélkül, így itthon tartottuk a 3 pontot.

Pókos Csaba: Az első félidőben úgy gondolom, hogy a mi akaratunk érvényesült, fölényben játszottunk, de ez a mezőnyfölény meddőnek bizonyult. Ebben a játékrészben is voltak lehetőségeink a gólszerzésre, melyeket elhibáztuk. A második félidőben egy szép találattal megszereztük a vezetést, amely után nagy ziccereket hibáztunk el, többször is eldönthettük volna a 3 pont sorsát. Az első tétmeccsen látszott, hogy az új játékosoknak még bele kell illeszkedni a csapatunkba, de úgy gondolom, hogy hétről-hétre jobb teljesítményre leszünk majd képesek. A hajrá egy vízilabda mérkőzéshez hasonlított, a helyzetek alapján 6-4-re is nyerhettünk volna, de végül sikerült megőrizni 1 gólos előnyünket, így pozitívum, hogy győzelemmel kezdtük a tavaszt.

Króner Péter: Egy küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl és azt gondolom a végjátékban látottak miatt a döntetlen igazságosabb lett volna. Csalódott vagyok, mert tényleg nagyot küzdöttünk és a mi helyzetünkben minden pontra nagy szükség van. Jövő héten újabb nagy rangadó vár ránk, annyi pozitívum, hogy a 4 sárgalapos játékosok nem gyűjtötték be az ötödiket így pályára tudnak lépni. Tudni kell, hogy nagyon szűken vagyunk, mindenre figyelnünk kell. Azt gondolom, hogy egy egységes, masszív csapat benyomását keltettük, együtt vagyunk, de kellenek a sikerek és reméljük, hogy jönnek majd a pontok, győzelmek.