Szombathelyi Haladás – HR-Rent Kozármisleny 6-4 (5-2)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Szombathely, 800 néző

Vezette: Kovács I. Tartalék játékvezető: Berényi T. Asszisztensek: Szalai B., Kovács G.

Szombathelyi Haladás: Verpecz – Simut, Csató, Németh M., Bosnjak (Nyíri 82.) – Derekas, Tóth M., Rácz, Doktorics (Horváth R. 60.) – Molnár R., Csernik (Tarján 82.)

Vezetőedző: Hipp Michal

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Beke (Szabó D. 82.), Gajág, Horváth D. (Füredi 46.), Turi – Nagy E., Tölgyesi, Kosznovszky, Vajda (Kirchner 65.) – Vogyicska (Guth 82.), Bartha (Hampuk 86.)

Vezetőedző: Szekeres Zoltán

Gólszerzők: Rácz B. (11-esből) 2., Molnár R. 18., Doktorics 25., Derakas 36., Molnár R. 42., Derekas 52. illetve Horváth D. 18., Nagy E. 34., Bartha 70., Szabó D. 88. percben.

Sárga lap: Csernik 63., Bosnjak 78. illetve Füredi 63., Vajda 63., Kosznovszky 85. percben.

15 éve első NB II-es bajnoki mérkőzését épp Szombathelyen játszotta a Kozármisleny labdarúgócsapata, most 15 év után ismét megmérkőznek egymással a csapatok.

Egy mély talajú pályán léptek pályára az együttesek, amely sokszor nehézséget okozott a játékosoknak (csúszkáltak) és többször átadási hibákat, pontatlanságot eredményezett.

Támadólag lépett fel a Kozármisleny, rögtön a találkozó elején, Vogyicska beadása után Bartha közelről fejelt kapu mellé.

A 2. percben Rácz B. a 16-osunkon belül cselezett, majd ütközött Gajággal, a játékvezető jogosan 11-est ítélt. A büntetőt a sértett végezte el, mellyel vezetést szerzett a hazai csapat. 1-0.

A 8. percben Gajág – Kosznovszky összjáték végén U21-es válogatottunk lőtt, de a hazai kapus bravúrral szögletre tolta.

A 11. percben Vajda a16-oson belülről adott középre, de felszabadítottak a védők.

A 12. percben Beke tolta a 16-oson belülre a labdát, majd lövésre vállalkozott, a labda a felső lécen csattant.

A 14. percben Bartha lépett be a hazai 16-oson belülre, majd a középre passzolt labdát kivágták a védők.

A 16. percben Molnár R. a 16-osunkról alig lőtt Lékai kapuja mellé.

A 18. percben kozármislenyi szöglet után Horváth D. emelése hullott be a Haladás kapujába. 1-1.

Az egyenlítés, a nagy labdabirtoklási fölényünk után azt vártuk, hogy lélektani fölénybe kerülünk és folytatva addigi jó játékunkat sikerül majd a vezetést is megszerezni. Ezzel szemben a középkezdésből gólt kaptunk.

A 19. percben a védők mögé bemozgó Molnár R. került gólhelyzetbe és szerzett újból vezetést a Haladásnak. 2-1.

A 25. percben Molnár R. ment el a jobb oldalon, beadását Doktorics közelről lőtte a hálónkba. 3-1.

A 30. percben Molnár R. 7 méterről lőtt, de védőinkről szögletre pattant a labda.

A 32. percben Doktorics került nagy helyzetbe, lövését Lékai bravúrosan hárította.

A 34. percben Bartha beadása után egy visszafejelt labda került Gajág elé aki közelről erősen fejelt, de Verpecz nagy bravúrt bemutatva hárított, majd a védők a gólvonalról kifejelték a labdát.

A 34. percben Vogyicska szöglete után a Turi által lekészített labdát Nagy E. 13 méterről lőtte a kapu jobb alsó sarkába. 3-2.

A 36. percben Molnár R. lövését Lékai szögletre tolta.

A 36. percben elvégzett sarokrúgás után egy lövés megpattant Derekas elé került, aki közelről lőtte a mislenyi kapuba. 4-2.

A 42. percben Németh M. lövését sikerült blokkolni védőinknek.

A 42. percben a felezővonalnál veszítettük el a labdát, ebből 3 a 2 ellen vezettek kontrát a hazaiak, melynek végén Molnár lőtt Lékai kapujába.

A félidő elején ajándékoztunk egy 11-est az ellenfélnek, ezt követően lefociztuk őket, kiegyenlítettünk, majd a középkezdés után bekapott góllal megint hátrányba kerültünk. Futottunk az eredmény után, de a Haladás növelte előnyét. 3-1-nél Nagy Erik lőtt gólt és hozta vissza csapatunkat, majd az utolsó 10 percben bekapott gólokkal nagy hátrányban 5-2-vel vonultunk pihenőre.

A 48. percben Kosznovszky kísérletét hárította Verpecz.

Az 54. percben Derekas 16 méteres találatával 6-2-re módosult az eredmény.

A 68. percben Horváth R. 14 méteres lövése a kapufát találta el.

A 70. percben gyors kontratámadás végén Kirchner lövése Bartha elé vágódott, aki közelről lőtte be csapatunk 3. gólját. 6-3.

A 81. percben Molnár R. 17 méterről tekert kapu mellé.

A 89. percben a csereként beállt Hampuk és Szabó D. hoztak össze így újabb gólt és alakították ki a 6-4-es végeredményt.

Őrült mérkőzés volt, 10 góllal, sok helyzettel. Semleges nézőként még akár élvezetesnek is mondható, de a résztvevő csapatok közül a vesztes Kozármisleny biztosan nem élvezte a találkozót. Hiába a mérkőzés eleji jó játék, egyenlítés, felzárkózás, a félidő végén elkövetett hibákat góllal büntette a Haladás és így 5-2-es előnyről nyugodtan várhatta a folytatást. A második félidő elején rárúgták a 6.-at, így a találkozó kimenetele eldőlt. ekkor benne volt egy még nagyobb arányú vereség is, de szerencsére labdarúgóink nem estek össze és végig mentek és akartak, így végül sikerült 6-4-re kozmetikázni az eredményt.

Négy rúgott góllal mérkőzést lehetne nyerni idegenben is, de sajnos a 6 bekapott gól mellett ez is kevés volt. Ezúttal sem volt gond a támadójátékunkkal és most a helyzetek közül is tudtunk értékesíteni, de a védelmünk ezúttal nem volt stabil.

Aki nem látta a mérkőzést, nekik ajánljuk megtekintésre, sok szempontból is tanulságos összecsapás volt, ráadásul ritkán esik 10 találat egy mérkőzésen.

Michal Hipp: Örülök, hogy sok gólt sikerült szerezni egy olyan csapat ellen, amelyik labdabiztos és bátran felvállalja a támadójátékot. Játékosaim maradéktalanul végrehajtották azt, amit edzésen gyakoroltunk, ennek tudható be, hogy a helyzeteinket sikerült majdnem százszázalékosan kihasználni.

Szekeres Zoltán: Rengeteg hibával játszottunk, ezt a Haladás könyörtelenül kihasználta. Hiába volt még több helyzetünk is, azokból csak négy gólt sikerült szerezni.