Történelmi pillanatok szemtanúi lehettek azon kosármislenyi szurkolók, szimpatizánsok, akik 250 km-t utaztak szombaton a település csapatának első NB II-es labdarúgó mérkőzésére Szombathelyre, a Rohonci úti stadionba. A kezdésre 3500-4000 néző gyűlt össze a vasi megyeszékhelyen. Csapatunk az Antal – Suba, Éles, Finta, Tasselmayer- Hergenrőder, Fabijancic, Morvai, Tóth, Laki-Lauer összeállításban debütált. Később csereként lépett pályára Kutyáncsányin, Varga B., Somogyi.
Játékosaink közül ketten (Tasselmayer és Somogyi) életük első (!) felnőtt mérkőzését játszották. Meg kell jegyeznünk, hogy a pályára lépett játékosok közül csupán Antal, Finta, Fabijancic, Tóth, Laki és Kutyáncsányin voltak azok, akik korábban NB III-nál magasabb osztályban is szerepeltek.

Ezen tények tükrében kezdődött a 2007/2008-as évad első mérkőzése a bajnokesélyes szombathelyi Haladás ellen. A helyi napilap nagyarányú hazai győzelmet várt a zöld fehérektől, és többen kiütéses győzelemre tippeltek. Ezzel szemben csapatunk állta a nem túl nagy átütőerejű hazai rohamokat, stabilan tartva a hátsó alakzatokat, masszív védekezést bemutatva. Csupán 2 helyzetet jegyezhettünk fel hazai oldalról a mérkőzés kezdeti szakaszában.

Lauer Norbert szerezte Kozármisleny első gólját a másodosztálybanA 25. percben egy újabb történelmi pillanat szemtanúi lehettünk: Suba jobboldali beadása után Laurer érkezett és betalált a szombathelyi kapuba. Ezzel megszerezte Kozármisleny első NB II-es találatát. A gól megfogta a hazaiakat és önbizalmat adott a mislenyi játékosoknak. Az első félidőben Tóth Zolinak adódott még egy nagy helyzete, amikor egyedül vezette a labdát Sipos kapusra, aki bravúrral védett.
A félidőig nem változott az eredmény, így nagy meglepetésre 0-1-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző.

A második játékrészben egy sokkal aktívabb Haladás futott ki a gyepre, és pár perc eltelte után Sipos N. kapufájával jelezték, hogy elégedetlenek az eredménnyel. A második félidő közepéig, egész pontosan a 66. percig bírta a nyomást az új csapatkapitány – Éles –vezérelte védelem, amikor Sipos Norbert betalált Antal kapujába és egalizálta az eredményt. Ekkor megjött a közönség hangja is, és űzték, hajtották a hazai kedvenceket. Sajnos a kritikus időszakot nem sikerült átvészelni és Hujber góljával a 71. percben megszerezték a vezetést. Félő volt, hogy esetleg a belelkesült hazaiak nyomását nem bírja a csapatunk, de szerncsére nem így történt, hiszen megmaradt a tartása Laueréknek, sőt a mezőnyben időnként tetszetősen játszottak. A 78. percben a hazaiak első gólszerzője, a korábbi PMFC játékos Sipos Norbert begyűjtötte második sárgalapját és a kiállítás sorsára jutott.

Az utolsó tíz percben az emberelőny és az aktívabb támadójáték hatására 3 nagy helyzetet is sikerült kialakítani. A csereként beállt Somogyi kecsegtető helyzetből 12-13 méterről lőhetett kapura, majd Kutyáncsányin távoli megpattanó lövése csapódott veszélyesen a hazai jobb felső sarok mellé. De talán a legnagyobb helyzet az volt, amikor Jevi alapvonalról gurított vissza a középen érkezők elé, de sajnos a passz pontatlan volt.
A végén a szombathelyi csapat fellélegezhetett, hogy véget ért a mérkőzés, mert talán még pár perc és újabb történelmi pillanatok szemtanúi lehettünk volna, amikor is pontot szerzett volna csapatunk!

De ne legyünk elégedetlenek, mert Bene Ferenc tanítványai kiválóan teljesítettek, és meglepték a hazaiakat. Dícséretet érdemel a csapat és bízzunk a sikeres folytatásban.
A mérkőzés, illetve az NB II-ben való szereplés településünknek nagyon jó marketinget is jelent. A hazai nézők között ülve többfelől lehetett hallani a következőket? „Merre fele van ez a Kozármisleny?” „Milyen messze van ez tőlünk?” A kíváncsiabbak, az érdeklődök persze kinyitották odahaza a térképüket és próbáltak információkat szerezni, az ezidág ismeretlen ellenfélről. „Pécs mellett van 5-6 km-re és június 30-án lett város”. De el lehetett csípni olyan mondatokat is, hogy „…azt hallani, hogy egy fejlődő település, gyönyörű sok új szép házzal, lakóteleppel, illetve átlag feletti sport infrastruktúrával…”.

A csapat nagyon jó arca és reklámhordozója lesz a településnek, ugyanis ha csak a tényeket nézzük a mostani mérkőzés után a helyszínen lévő 4000 ember már hallott Kozármislenyről, majd a helyi újságot kinyitva ennél sokkal többen értesülnek arról, hogy létezik Baranyában, Pécs mellett egy kis város: Kozármisleny, akiket ellenfélként láttak vendégül. És csapatunk az NB II nyugati csoportjában a Dunántúlon, Mosonmagyaróvártól – Budapesten át – Dunaújvárosig viszi messzire a településünk jó hírét!

A szombati mérkőzésen „megráncigáltuk az oroszlán bajszát”, de reméljük, hogy evés közben jön meg az étvágy és fogunk majd meglepetéseket okozni, erre legközelebb a hétvégi Felcsút elleni hazai mérkőzésen kínálkozik lehetőség.