Iváncsa KSE – HR-Rent Kozármisleny 2-2 (1-1)

Vezette: Szommer A. (Illés T., Topálszki Sz.)

Iváncsa KSE: Varga – Kozma (Schnierer 84.), Aradi, Fehér, Molár – Pribék – Szellák (Balogh 79.), Cseszneki, Kovács, Kercsó – Suszter

HR-Rent Kozármisleny: Paceka – Beke (Kónya 56.), Gajág, Füredi, Turi – Horváth D., Kozics (Berdó 63.) – Vajda (Szabó D. 56.), Kirchner, Tóth Z. (Horvát 92.) – Hampuk

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerzők: Suszter 29., Kercsó 53. illetve Tóth Z. 36., Kirchner 71. percben.

Sárga lap: Molnár 65., Aradi 68. illetve Berdó 92. percben.

Abban a tudatban lépett pályára Iváncsán a HR-Rent Kozármisleny, hogy győzelme esetén biztosan bajnok, de ez a lehetőség akár döntetlen avagy még vereség esetén is megtörténhetett volna. Természetesen a vereségre senki nem gondolt, hiszen 32 meccs óta veretlen a csapat és a hátralévő fordulókat is szeretné hasonlóképp megvívni!

A 2. percben Kozics középről, lőtt kapura, de a hazai hálóőr könnyedén hárított.

A 3. percben Turi bal oldalról belőtt labdája veszélyesen ment el a kapu előtt keresztbe.

A16. percben Turi bal oldali erős beadását mentették szögletre a védők.

A 17. percben elvégzett szöglet után több veszélyes jelenet is zajlott a hazai kapu előtt.

A 22. percben 11-eshez jutott a hazai csapat, melyet Paceka háírtani tudott.

A 25. percben Vajda jobb lábas lövését kiütötte Varga, éppen Hampuk elé, aki kapu fölé lőtt.

A 29. percben a saját térfelünkön veszítettük el a labdát, melynek végén Suszter közeli lövés talált utat a kapuba. 1-0.

A 32. percben Kozics lőtt 18 méterről kapu fölé.

A 33. percben Kercsó a kozármislenyi kapufa külső élét találta el.

A 35. percben Beke jobb oldalról indult meg befelé, majd ballal tekert a kapu mellé.

A 36. percben Tóth Z. indult meg középről két védő között, bevezette a labdát a 16-oson belülre, majd egy lövőcsellel elfektette egyik védőt, ezt követően pedig a hosszú alsóba lőtt. 1-1.

A 43. percben a védelmünk mögé került a hazai csapat és egy élesen belőtt labda veszélyesen ment el keresztbe.

Az első játékrészt a Kozármisleny kezdte jobban, majd magára talált az Iváncsa is. Kiharcoltak egy 11-eset melyet Paceka hárított, de nem sokkal később mégis hátrányba kerültünk. Tóth Z. egyéni villanása révén egalizáltunk, így 1-1-es félidővel vonultunk pihenőre.

Az 50. percben egy hazai akciót követően a mislenyi kapu mellé lőtték a labdát.

Az 53. percben labdát szerzett az Iváncsa, megiramodtak a kapunk felé, melynek végén Kercsó a hálónkba lőtt. 2-1.

A 67. percben Turi végezhetett el szabadrúgást jó szögből, a kaputól mintegy 23 méterre, lövése után a labda a felső lécről a kapusra, majd onnan a mezőnybe pattant.

A 68. percben meccslabdája volt az Iváncsának, de Paceka leért a lövésre és hárított.

A 71. percben Kirchner a szögletzászlótól befelé cselezte magát, majd a 16-oson belülről nagy erővel a léc alá bombázott. 2-2.

A 78. percben Turi került a védelem mögé, de bal lábas lövése kapu mellé ment.

A 80. percben Horváth D. 19 méteres lövését védte Varga.

A 80. perc végén szép mislenyi akciót követően Hampuk a 11-es pont környékéről lőhetett, de a hazai hálóőr elvetődve védett.

A 86. percben Kirchner lövését védte Varga, a kipattanót az érkező Hampuk elől tisztázták, majd az akció végén Szabó lőtte a labdát 16 méterről kapu fölé.

A találkozón összességében talán igazságos döntetlen született, bár volt 2-1-nél meccslabdája az Iváncsának is és 2-2 után a Kozármisleny is nyerhetett volna.

A lefújást követően mindenki várta a hírt a Balassagyarmat mérkőzéséről, amely 0-0-ás végeredménnyel zárult, így már matematikailag is biztossá vált, hogy az NB III Közép csoportját 33 fordulót követően veretlenül nyerte meg a HR-Rent Kozármisleny!

NAGY GRATULÁCIÓ MINDENKINEK LABDARÚGÓKNAK, a SZAKVEZETÉSNEK, MINDENKINEK AKINEK RÉSZE VOLT EBBEN A NAGY SIKERBEN!

Tóth András: Gratulálok a Kozármisleny bajnoki címéhez, nyilván megpróbáltuk elrontani az örömöt, de azt gondolom, hogy a döntetlen reális, de van hiányérzetem, hiszen 2-1-nél volt egy meccslabdánk, ha azt belőttük volna, akkor ez a mérkőzés akár meg is lehetett volna. A meccs végén pedig a Mislenynek voltak helyzetei, így elégedettek lehetünk a döntetlennel.

Aczél Zoltán: Úgy érzem, hogy győzelmet nem érdemeltünk és igazából a döntetlenért is nagyot kellett harcolnunk, de megcsinálta a csapat hogy veretlen maradt és bajnok lett a 33. fordulóban, tehát ilyenkor minden el van felejtve. Gyenge meccsünk volt, régen láttam a csapatunkat ilyen gyengén játszani, hogy ennek az volt-e az oka, hogy esetleg rajtuk volt a béklyó, vagy egy kicsit kiengedtek, de ezt a héten én nem láttam. Ettől függetlenül mindegy, hogy ma hogyan játszottak, de a Balassagyarmat döntetlenjével biztos, hogy bajnokok vagyunk! Óriási teljesítmény ez! A 33. fordulóban veretlenül megcsinálni ezt, 5 fordulóval a vége előtt bajnoknak lenni, elképesztő csapatom van! Köszönöm a klubnak, hogy lehetőséget adott a bizonyításra, köszönöm a játékosaimnak, hogy ilyen jól dolgoztak, köszönöm nektek, hogy mindig mellettünk voltatok, rendkívül boldog vagyok és még talán nem is tudom átérezni, nem tudok úgy feltörni a bennem lévő feszültségből. Köszönöm Kozármisleny városának is, hogy így kiálltak mellettünk. Büszke vagyok erre a csapatra és köszönöm a kollégáimnak is a munkáját!