HR-Rent Kozármisleny – Soroksár SC 1-1 (1-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Kozármisleny, 300 néző

Vezette: Gaál Á. Tartalék játékvezető: Radványi Á. Asszisztensek: Ország P., Nagy V.

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Beke, Gajág, Füredi, Turi – Kosznovszky, Tölgyesi, Vajda (Nagy E. 73.), Bartha (Horváth D. 90.) – Kotroczó (Vogyicska 55.), Kirchner (Tóth Z. 73.)

Vezetőedző: Szekeres Zoltán

Soroksár SC: Holczer – Ternován, Króner, Kékesi, Valencsi – Haris (Köböl 77.), Hudák (Nagy O. 64.) – Halmai (Hegyi 64.), Lőrinczy, Lisztes (Hajdú 77.) – Erdélyi

Vezetőedző: Lipcsei Péter

Gólszerzők: Kirchner 28. illetve Hegyi 87. percben

Sárga lap: Tölgyesi 26., Beke 50., Kotroczó 51., Füredi 73., illetve Kékesi 27., Hudák 40., Erdélyi 78. percben

A tavaszról előrehozott mérkőzésen, idén utoljára lépett pályára a HR-Rent Kozármisleny labdarúgó csapat.

NB II-es labdarúgóink július 31-én Soroksáron kezdték meg szereplésüket, de jó játék mellett akkor a pontszerzés még elmaradt.

A 6. percben Kirchner ugratta ki tökéletes ütemben Barthát, aki éles szögből lőtt, a lövése kapufáról vágódott le.

A 9. percben Vajda beadását Tölgyesi fejelte kapura, a próbálkozás egy vendég védőről pattant szögletre. A hazaiak kezezést reklamáltak, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

A 21. percben Kirchner cselezett befelé a jobb szélről és passzolt középre Kotroczónak, aki centikkel maradt le a labdáról, egy vendég védő szabadított fel.

A 24. percben Erdélyi kapott labdát Lisztestől, aki felnézett és passzolt a hosszún tisztán érkező Halmainak, aki nagy helyzetben kapu fölé lőtt.

A 28. percben Vajda révén egy gyorsan elvégzett hazai szabadrúgás érkezett nagyszerűen Kirchnerhez, aki magabiztosan kilőtte a hosszú alsó sarkot. 1-0.

A 30. percben Bartha lőtt éles szögből, a labda centikkel ment el a hosszú kapufa mellett.

A 35. percben Halmai ment el a jobb szélen és adta be a labdát Erdélyinek, akinek közeli fejesét Lékai bravúrral tolta ki az alsó sarokból.

A 36. percben szöglet után Kékesi előtt maradt a labda, aki védőjétől szorongatva kapu fölé lőtt.

A 38. percben Kirchner két védő közt tört be és passzolt középre Kosznovszkynak, akinek lövését Ternován becsúszva blokkolta.

A 42. percben Bartha gurított le egy 20 méteres szabadrúgást Vajdának, aki centikkel lőtt a kapu fölé.

Az első félidőben több helyzetet is kidolgozott a Kozármisleny, vezetést is szerzett és akár nagyobbra is növelhette volna előnyét.

Az 55. percben Bartha lövését Erdélyi fejelte szögletre.

A 60. percben Vajda cselezett a jobb szélen és gurított Kosznovszkynak, aki kapu mellé lőtt.

A 65. percben Bartha lőtt bal oldalról, éles szögből kapu mellé.

A 70. percben Lőrinczy jobb oldali szabadrúgása után Valencsik fejelt közelről kapu mellé, de már les miatt kifelé járt a szabadrúgás.

A 85. percben Lőrinczy 18 méterről lőtt egy szabadrúgást kapu fölé.

A 87. percben egy bal oldali beívelés után Hegyi érkezett és fejelt közelről a kapu jobb oldalába. 1-1.

A második félidőben hátrányának tudatában feljebb jött a Soroksár, kezdeményezőbbek voltak, de helyzetig nem igazán jutottak el, ami dicséri a hazai csapat szervezett, jó védekező játékát. Sajnos a kontratámadásokból nem sikerült újabb gólt szerezni Kirchneréknek, így izgulni kellett a találkozó végéig. A 85. percben egy veszélyes helyről elvégzett szabadrúgás volt a Soroksár első esélye, majd a 87. percben betaláltak és így az egyik pontot elvitték.

Szekeres Zoltán: Az első félidőben eldönthettük volna a 3 pont sorsát, sokkal jobban játszottunk mint a Soroksár. Mi domináltunk, ők a védekezésre fókuszáltak és egy-egy kontrával próbálkoztak, abszolút kézben tartottuk a mérkőzést. Helyzeteink voltak, kapufát rúgtunk, de egy-egy kontrával a Sori is elment, mindent összevetve mi voltunk a jobb csapat. A 2. félidőben nem tudtuk olyan magas szinten tartani a játékunkat, ennek következménye lett, hogy egyenlített a Soroksár. Végre a Soroksár nem egy totálisan kontraproduktív csapat volt, hiszen ellenünk mindenki visszaállt bekkelni és csak kontrára játszott, a Soroksár a második játékrészben felvállalta a nyíltabb játékot is. Sajnáljuk, hogy elment 2 pont, de a céljainkhoz lehet, hogy ez az 1 pont fog hozzásegíteni minket.

Lipcsei Péter: Mivel 1-0-ra vezetett az ellenfél, így mindenképpen jó a döntetlen, mert nem kaptunk ki. Egy mély talajú pályán játszottunk, tudtam azt, hogy egy jó csapathoz érkezünk, hiszen az utolsó 2 fordulóban 8 gólt szereztek. Abban is biztos vagyok, hogy ez a csapat nem fog kiesni, mert ez egy nagyon jó csapat, főleg hazai pályán. Az első félidőben megnehezítették a dolgunkat, egy szabadrúgás kombinációt követően nem mentek el a játékosaim a támadóval, így gólt kaptunk. A második félidőben váltani kellett nekem is, több támadó szellemű játékost hoztam be, így sikerült a végén az egyenlítés.