Szeged-Csanád Grosics Akadémia – HR-Rent Kozármisleny 2-0 (1-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Szeged, 1278 néző

Vezette: Hanyecz B. Tartalék játékvezető: Lovas L. Asszisztensek: Belicza B. P., Tőkés R.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Molnár-Farkas – Gera, Szilágyi, Horváth M., Tóth B. (Kővári 46.) – Nyári (Földi 91.), Bíró – Papp Á. (Óvári 77.), Magyar, Palincsár (Gajdos 67.) – Borvető (Klausz 77.)

Vezetőedző: Aleksandar Stevanovic

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Beke (Szabó B. 70), Horváth D., Füredi (Bor 81.), Turi – Nagy E., Nagy M. (Tóth Z. 46.) – Molnár Á. (Koszovscsuk 81.), Major, Kirchner – Daru (Horváth P. 64.)

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerzők: Papp Á. 4., Bíró 50. percben.

Sárga lap: Nagy M. 40., Molnár Á. 54., Turi 89., Kirchner 89. percben.

A bajnoki táblázat 4. helyén álló Szeged fogadta az 5. helyezett Kozármislenyt, így felsőházi rangadóra került sor a Tisza partján.

Rosszul kezdődött a találkozó csapatunk számára, már a 4. percben vezetést szerzett a házigazda. Jobb oldali sarokrúgásra jól érkezett Papp Á., és közelről fejelt Lékai kapujába. 1-0.

A 8. percben Kirchner a 16-oson belülre cselezte magát, de középre passzolt labdáját felszabadították a védők.

A 13. percben ismét Kirchner iramodott meg, majd Darut játszotta meg, aki szemben állt a kapussal, de nem tudta ellőni mellette a labdát.

A 18. percben Palincsár veszélyeztetett, de Lékai hárítani tudott.

A 26. percben Tóth B. beadásáról alig maradt le Palincsár.

A 30. percben Palincsár lépett ki, de védőink közbeavatkoztak és mentettek előle.

A 40. percben Kirchner a 16-oson belülre cselezte magát ismételten, de visszapasszolt labdájára nem volt érkező a 2. hullámban.

A rossz kezdés után kozármislenyi lehetőségek adódtak, de nem sikerült ezekből betalálni. A Szegednek is voltak veszélyes akciói, ők azon bosszankodhattak, hogy nem tudták a félidőben növelni előnyüket.

A második félidő az elsőhöz hasonlóan rosszul kezdődött kozármislenyi szempontból. Az 50. percben több hiba is csúszott a védekezésünkbe, melynek végén Bíró talált a kapunkba. 2-0.

Ahogy az első félidőben bekapott gól után, úgy a második játékrészben is valami hasonló történt, jöttek a helyzetek, melyek újból kimaradtak.

Az 52. percben Kirchner veszélyes löketét Molnár-Farkas ütötte szögletre. A sarokrúgás után Daru elé került a labda, de sajnos közelről kapu fölé lőtt.

Az 56. percben veszélyes kontra végén Borvető középre passzolt labdájára nem érkeztek társak.

A Szeged átadta a kezdeményezést a Mislenynek, zártan védekeztek, de a megszerzett labdákból veszélyes kontrákat vezettek.

A 70. percben Bíró próbálkozása elkerülte a mislenyi kaput.

A 74. percben Bíró lövése az oldalhálóba landolt.

A 84. percben egy beadás után kis híján öngól született, de Molnár-Farkas védeni tudott még.

A találkozót a Szeged nyerte, a látottak alapján megérdemelten, csapatunknak ma nem sikerült meglepetést okozni. A játékunk helyenként rendben volt, adódtak helyzeteink is, de nem sikerült betalálni.

Aleksandar Stevanovic: Remélem mindenki élvezte a meccset. Tudtuk, hogy veszélyes a Kozármisleny ellentámadásokból, de végig fegyelmezetten játszottunk, nagyon büszke vagyok a csapatomra. Jól védekeztünk, uraltuk az átmeneteket, de a befejezéseknél jobban kell koncentrálni, mert a sok kihagyott helyzet máskor akár megbosszulhatja magát. Nagy köszönet a szurkolóknak, akik végig mellettünk álltak. A következő fordulóban a szezon egyik legfontosabb mérkőzése következik számunkra a Nyíregyháza otthonában.

Aczél Zoltán: A játékosok és a szakmai stáb tagjai is csalódottak vagyunk. Azt gondolom, hogy megfelelő önbizalommal érkeztünk Szegedre, de egy ilyen pontrúgásból kapott korai gól megadta a mérkőzés alaphangját. Az első félidőben ötször kerültünk a védelmük mögé, ahol egy utolsó passz kellett volna már csak, vagy éppen ha az is megvolt, kimaradt a nagy helyzet is. Az első félidőben nem játszottunk rosszul, ráerőltettük az akaratunkat a Szegedre, valószínűleg ez számukra is megfelelő volt, hiszen kontrákra játszottak. A második játékrészben egy támadóval bővültünk, folytatni szerettük volna, hogy a széleken mögéjük kerüljünk, de nagyon pontatlanok voltunk ekkor, alig passzoltunk saját emberhez, majd gyorsan megkaptuk a 2. gólt. 2-0 után erőlködtünk, nem volt bennünk minőség. Volt még egy-két helyzetünk, aztán a 70. perctől beleszürkültünk a mérkőzésbe, annak ellenére, hogy becsülettel dolgozott a csapat. Amikor szintet kellene lépnünk, ahhoz extra teljesítményre lenne szükség, de ma sajnos extrát nem nyújtottunk. Kirchner Krisztián első félidei játéka hozott talán extrát, egy-két jó teljesítmény volt még az első félidőben, de utána sajnos űr volt, mert egyénileg gyenge teljesítményeket hoztunk, főleg ahhoz, hogy egy ilyen Szegedet legyőzzünk. Ők 5 minőségi cserét tudtak még végrehajtani, NB I-es játékosokat becserélni, de még maradt a padon is NB I-es játékos, a Nagy Ricsi, aki be sem állt. Egy ilyen csapat ellen extrára lett volna szükség! Éreztem a játékosokon, hogy akarják ezt a sikert, de sok volt a gyenge teljesítmény. Összességében megérdemelt a Szeged győzelme, gratulálok nekik! A keretünk jelenleg túlteljesít, és amikor egy újabb szintet lehetne lépni – gondolok itt a Nyíregyháza elleni TV-s meccsre, vagy a mai összecsapásra – akkor nem sikerül újabb szintet lépni, de lehet, hogy nincs is feljebb, hiszen a teljesítőképességük határán vannak a játékosaim. Dolgozunk tovább azért, hogy az élmezőnyben maradjunk! Lehet csalódottnak lenni, de elkeseredettnek semmiképp! Ez a csapat mindent megtesz azért, hogy ennek a kisvárosnak jó hírét vigye!