Utánpótlás csapatainknál márciusban indult a tavaszi szezon, U19-es csapatunk március 2-án játszotta első bajnoki mérkőzését a rájátszásban a dunaföldvári Holler UNFC csapatával.

Holler UNFC – HR-Rent Kozármisleny, 0:0

Bár az első mérkőzésen nem született gól, Takács Ferenc edző elégedett volt a csapattal:

„A mérkőzést fegyelmezetten, koncentráltan, a taktikai utasításokat betartva kezdtük. A labda birtoklásunk 70-30%-ban sikerült. Az ellenfelünk labdakihozatalait szinte minden esetben megakadályoztuk, a párharcokból nagymértékben győztesen jöttünk ki – sajnos nagy mezőnyfölényünket nem tudtuk gólra váltani.

A mérkőzés nagyon sportszerű volt, sárga lap és figyelmeztetés nélkül játszott mindkét csapat – erre a játékvezető külön kitért a mérkőzés végén, megdicsérve jól küzdő, sportszerű csapatunkat.

A mutatott játék egyénileg és csapat szinten elégedettségre adott okot. Egy jó egységes kellemetlen ellenféllel szemben idegenben a játékunkat rájuk erőltetve sikerült egy értékes pontot szerezni.”

Hr-Rent Kozármisleny-LUA Baja, 4:1

Gól szerzők: Kósa 3, Bazsonyi

Múlt hétvégén a Baja taktikailag jól felkészített, fegyelmezett csapatát fogadtuk hazai pályán. A mérkőzés hullámzó volt, az első félidőben nem találtak egymáson fogást a csapatok, nem született gól, a második félidő azonban fordulatot hozott.

„A második félidőben több személyi cserével frissítettünk, de a kulcs a győzelemhez a csapat profilváltása volt.  A védekezésünk erősödött, a labdaszerzésből támadásba való átmeneteink révén három gólt sikerült szereznünk. A Baja egy tizenegyes értékesítésével ugyan szépített, de végül mi is kaptunk egy büntetőt és beállítottuk a 4-1-es végeredményt. – értékelte a csapat teljesítményét Takács Ferenc edző.

„Hálás köszönet Aczél Zoltán Mesternek, hogy két felnőtt játékosát, Kósa Marcellt és Hegedüs Leventét a rendelkezésünkre bocsátotta. A két fiú jó játékkal és 3 góllal köszönte meg a játéklehetőséget.”

U19-es csapatunk azonban nem sokat pihenhet, hiszen március 13-án, szerdán megyei rangadóra kerül sor: a Szentlőrinc csapatát fogjuk fogadni itthon! Ősszel 4:2-re kikaptunk tőlük idegenben, így nagy a bizonyítási vágy a srácokban:

„A játékosaink nagy elszántsággal, hittel – és bízunk benne, hogy kellő önbizalommal –, motiváltan várják a rangadót! Ha taktikai feladatainkat egyénileg és főleg csapatszinten fegyelmezetten végrehajtjuk, akkor elégedetten, és a szurkolóinkat kiszolgálva 3 ponttal zárhatjuk majd a mérkőzést, így megtartva a tabellán jelenleg elfoglalt 1. helyünket! Nagyon bízom a csapatomban!!” – mondta el Takács Ferenc edző.

Akinek kedve és ideje engedi, jöjjön és szurkoljon a srácoknak, remek mérkőzés várható!