Dunaharaszti MTK – HR-Rent Kozármisleny 1-1 (0-1)

Dunaharaszti, 50 néző

Vezette: Szabó L. (Pipicz N., Szarvas L.)

Dunaharaszti MTK: Scheilinger – Bíró, Torkos, Honti, Rétsági, Kántor (Mészáros 77.) – Gacsal – Fekete M. (Varga T. 46.), Mendebaba, Fekete O. (Juhász 85.) – Nicsenko

Vezetőedző: Króner Péter

HR-Rent Kozármisleny: Somogyi – Kónya, Nagy Á., Füredi, Kocsis – Fenyvesi, Rácz Á. (Csernik 57.) – Tóth M. (Dalipi 85.), Berdó (Horvát 71.), Turi II. – Turi I.

Vezetőedző: Pókos Csaba

Gólszerzők: Juhász 91. illetve Füredi a 19. percben.

Sárga lap: Fekete M. 43., Gacsal 73. illetve Turi I. a 14. percben.

Bodor, Horváth P., Márkvárt és Fekete sérülés, Ipacs pedig 1 meccses eltiltása miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére.

A 3. percben Nicsenko a kapunak háttal állva 15 méterről próbált ollózni, de próbálkozása célt tévesztett.

A 19. percben Kónya oldalszabadrúgását Füredi az 5-ös vonalára berobbanva fejelte a hazai kapuba. 0-1.

A 25. percben Tóth M. lépett ki, de az őt követő védője a lövés pillanatában közbe tudott avatkozni és blokkolt.

A 28. percben veszélyes kontratámadást sikerült szögletre mentenünk.

A 30. percben hazai oldalszabadrúgást követően Nicsenko 5 méterről kapu mellé csúsztatott.

A 33. percben Kónya nagyon veszélyesen csapódó szögletét öklözte ki a hazai hálóőr.

A 35. percben Turi I. vette észre, hogy kint áll a kapujából Scheilinger, megpróbálta a félpálya közepéről átemelni, de lecsúszott a labda a lábáról.

A 41. percben a félpályánál remekül ugratták ki Tóth Marcellt, aki a kapusra vezette a labdát, a kapust kicselezte, és elrúgta mellette, de az egyik visszaérkező védő a kapu torkából felszabadított.

A 43. percben Kónya oldalszabadrúgása után, a labda Rácz Á. lábáról kapu fölé pördült.

Az első félidőben úgy tűnt, hogy jobb csapat a Kozármisleny, de mivel csak 1 gólos előnyt mutatott az eredményjelző, így teljesen nyílt volt a mérkőzés.

A második félidőben mintha mindkét csapatot kicserélték volna. A Dunaharaszti többet kockáztatott és feljebb jött, eközben csapatunk nem merte ugyanazt megtenni, mint az első félidőben, így sokszor céltalanul rúgtuk előre a labdát.

Az 52. percben Gacsal egy lecsorgó labdát lőtt az égbe.

Az 56. percben egy kapunk elé ívelt labda okozott zavart, Somogyi lábbal védett.

Az 59. percben Gacsal 15 méterről lőtt kapunk fölé.

A 60. percben Csernik veszélyesen fordult le, majd bal lábas lövését blokkolták, a labda a bal szélen érkező Turi II. elé került, akinek beadását szögletre mentették a védők.

A 83. percben az egyik hazai támadó nagy helyzetben a támaszkodó lábára lőtte a labdát. Egyre inkább figyelmeztető jeleket láthattunk, hogy érik a hazai gól.

A 84. percben egy lepattanó labdára startolt Csernik és került volna gólhelyzetbe, amikor elcsúszott.

A 91. percben a több adódó lehetőségei közül végül betalált a Dunaharaszti, egy bedobást követően a lecsorgó labdát Juhász közelről a mislenyi kapuba lőtte. 1-1.

Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, végig az ellenfél térfelén játszottunk és a hazaiak bunker védekezése ellenére is találtunk réseket, sikerül helyzeteket kialakítani. Az első játékrész akár 3-0-val is zárulhatott volna, igaz Nicsenko is nagy helyzetben fejelt kapunk mellé.

A második félidőben nem várt fordulat következett be, a Dunaharaszti kockáztatott és mégsem tudtunk élni a megnyíló területek által kínálkozó lehetőségekkel és sajnos azt sem lehet mondani, hogy a hazaiak érdemtelenül egyenlítettek.

Az ellentétes félidők után igazságos pontosztozkodás született.

Pókos Csaba: Az első félidőben, főleg első 20-25 percben az történt, amit elterveztünk, amit szerettünk volna és amit vártunk a csapattól. Kielemeztük ellenfelünk játékát és felkészültünk az 5 védős rendszer ellen is. Fölényben játszottunk, nálunk volt a labda, sok szabadrúgást harcoltunk ki, ezekben sok veszély volt. Megszereztük a vezetést egy pontrúgást követően és ezt követően bebiztosíthattuk volna 3 pont sorsát, két 100 százalékos helyzetet is elpuskáztunk, így 3-0 helyett csak 1-0-ás előnnyel mentünk a szünetre. Úgy gondolom, hogy az első félidő rendben volt, a játékosok mind támadásban mind védekezésben betartották a megbeszélteket. A 2. félidő viszont érthetetlen, szöges ellentéte volt az első játékrésznek. Rá sem lehetett ismerni a csapatra a második 45 percben. Az ellenfél feltolta a védelmét, nem mertünk ekkor játszani és direkt elemeket alkalmaztak a játékosok, pedig ezt senki nem kérte tőlük és az edzéseken sem ezt gyakoroltuk. Várható volt, hogy az hazai csapat egy rögzített helyzetből majd gólt szerez és sajnos ez be is következett. Sajnálom nagyon ezt a mai mérkőzést, ez egy nyerhető összecsapás volt. A hétvégén már bevethető lesz Jelena Ricsi is, reméljük, hogy megtörik majd a gólínségünk.