Komló: Kovacsevics – Dinnyés (Fodor 18. p.), Tallósi, Korbuly, Kovács – Gelencsér (Thám 56. p.), Méhn, Győri, Horváth, Kalmár (Németh Á. 71. p.) – Szabó Cs.
Vezetőedző: Ott József

Kozármisleny: Antal – Suba, FINTA, Éles, Tóth I. – Farkas M. (Fabiancic 70. p.), TÓTH Z., Laki, Tasselmayer (KUTYÁNCSÁNIN a 46. p.) – Somogyi (Varga B. 74. p.), LAUER
Vezetőedző: Bene Ferenc

Gólszerző: Finta a 88. percben.

Sárga lap: Kovács a 12. p., Tasselmayer a 33. p., Gelencsér az 53. p., Fodor a 81. p., Horváth a 87. p., Kutyáncsánin a 91. percben.

Szépszámú kozármislenyi nézősereg kísérte el Komlóra a labdarúgókat és túlzás nélkül állíthatjuk, hogy több vendégszurkoló volt a mérkőzés helyszínén, mint hazai néző.

A nézőtérről feltűnő volt a pálya talajának katasztrofális állapota. (Ezt alátámasztja a mérkőzés alatti rengeteg sérülés is.)
Egyenetlen talaj, a megengedettnél magasabb fű, amely jelentősen akadályozta a folyamatos játék kialakulását.
Ettől függetlenül nem menthetők fel a csapatok a mutatott alacsony színvonalú játékért.

Érezhető volt a játékosokon a nagy tét, amely görcsösségbe ment át.
A hazai csapat annak ellenére, hogy a tabella utolsó helyét foglalta el, és égetően szüksége volt a három pontra, egy támadóval kezdte a mérkőzést, és végig passzívan, kapura szinte veszélytelenül játszott.

A Komlóiak közül Szabó veszélyeztetett csupán. A 23. percben egy bal oldalról beívelt labdát fejelt mellé, majd a 32 . percben 18 méterről célzott pontatlanul.

Eközben az első kapu felé tartó vendégakcióra is a 31. percig kellett várni, amikor Lauer a 16-os sarkáról egy szabadrúgásból lőtt kapu fölé.

A 35. percben Antal kapusnak kellet játékba avatkoznia, amikor a kiugró Szabó elől az utolsó pillanatban szedte fel a labdát.

A félidő vége előtt, három távoli lövési kísérlettel próbálkoztak a mislenyi játékosok, hogy bevegyék Kovacsevics kapuját, de nem jártak sikerrel.
A 36. percben Tóth Z. lőtt 18 méterről mellé, majd két perc múlva Lauer próbálkozott hasonló távolságból, labdája kipattant a hazai hálóőrről, de Kovacsevics az érkező Somogyi elől menteni tudott.
A félidő utolsó percében Lauer 20 méterről célzott -Kovacsevics a labdát nagyvonalúan szemmel követte – amely centiméterekkel kerülte el a bal kapufát.

A második félidőben rengeteg technikai hiba, pontatlan átadás, és asszisztensi ítélet borzolta mind a hazai, mind a vendég nézők kedélyét.
Voltak periódusok, amikor a játékosok nem tudtak a saját csapattárshoz passzolni, csapkodó volt a játék!
Nem ez a mérkőzés volt a labdarúgás legjobb hírverése!

Amit pozitívumként megállapíthatunk, hogy a kozármislenyi csapat volt a kezdeményezőbb, és főleg a 70. perc tájékától egyre inkább ellenfele fölé nőtt, még ha nyomasztó fölényben nem is játszott.

Már a második félidő elején az 52. percben egy nagy gólszerzési lehetőség adódott csapatunk előtt, amikor egy szöglelet követően Éles fejelhetett 10-12 méternyi távolságból teljesen tisztán, de fejese pontatlan volt!

A 60. percben a csereként beállt, és a baloldalon nagyon aktívan játszó Kutyáncsánin veszélyes beadásáról késtek le a támadók.

A 66. percben Lauer lőtt 20-22 méterről alig mellé.

A mérkőzés utolsó harmadában már egyértelműen a Komló térfelén folyt a játék, és fizikálisan a hazai csapat fölé nőtt csapatunk.
Sokkal gyorsabban mozogtak, sokkal többet tettek a győzelemért Lauerék, mint a hazai játékosok.

Többször volt ígéretes lehetőség, amikor lendületből, létszámfölényben sikerült rávinni a labdát a védőkre, de mindig valami hiba csúszott a játékba, az utolsó passzokba, és nem sikerült gólt szerezni!

A nézők már szinte elkönyvelték a gólnélküli döntetlent, amikor a 88. percben szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat. A beadást követően Finta emelkedett a legmagasabbra és a kapu jobb oldalába bólintott! 0-1!

A 88. perc...
A gól!
Gólöröm
0:1

A hátralévő percekben már nem történt említésre méltó esemény, így csapatunk megőrizte az eredményt, és újabb idegenbeli győzelmet szerzett!!

A mérkőzés pozitívumai: hogy a 3. mérkőzésünk zsinórban, amikor nem kaptunk gólt! Dicséret illeti ezért a védelmet és Antal Sándor kapust is! Továbbá, hogy a szezon leggyengébb játékával is sikerült győzelmet aratnunk, ráadásul idegenben!

A mérkőzést követően Bene Ferenc így értékelt:

Örülök a győzelemnek, hogy az utolsó pillanatokig hittünk abban, hogy a miénk lehet a három pont! Úgy érzem, hogy a második félidőben többet tettünk a győzelemért, mint a házigazdák, s talán ha szerencsével is, de az utolsó pillanatokban sikerült megszerezni az oly nagyon áhított vezető gólt, és a három pontot.
Amikor a közvélemény kevésbé várja el a sikert tőlünk, akkor felszabadultan jobban teljesít csapatunk. Két 0-0-s győzelemmel a hátunk mögött, érkeztünk Komlóra, a baranyai rangadóra, ahol szurkolóink azt várták, hogy győzelmet szerzünk. Ez kissé görcsössé tette a játékosokat!
Az első félidei játékunk nem volt másodosztályú!
Nem lehet mindent csak a görcsösség számlájára fogni, ugyanis mind futómennyiségben, mind intenzitásban, mind gyorsaságban, mind a párharcok megnyerésében elmaradtunk a korábbi mérkőzéseken tapasztaltaktól! A félidőben komoly fejmosásra volt szükség, hogy a játékosok jobban tegyék oda magukat a folytatásban!
Bár a második félidőben sem játszottunk tetszetősen, azért sokat tettünk a győzelemért.
A 70. perctől főleg mentálisan, de kondicionálisan is jobban voltunk, mint a Komló.
Az előző mérkőzéseinken elpártolt tőlünk a szerencse, amely most valamit visszaadott nekünk az utolsó pillanatokban szerezett góllal és győzelemmel.
Ha a görcsösségünk oldódik, akkor a következő mérkőzésünkön – hazai pályán a Dunaújváros ellen – is nyerhetünk!
A védőjátékunkkal továbbra sincs gond, és a támadójátékban is láthatók bíztató jelek, melyeket igyekszünk tovább csiszolni!
Végül, de nem utolsó sorban szeretném megköszönni magam és a CSAPAT nevében a szurkolóknak, hogy ilyen szép számban kísértek el minket idegen környezetbe is!
Köszönjük, hogy szurkoltak nekünk, hogy bíztattak bennünket, és támogatták a csapatot!