ANTAL – Suba, ÉLES, FINTA, Tóth I. – Fabiancic, TÓTH Z., Somogyi (Varga B. a 71. p.), Laki (Morvai a 82. p), KUTYÁNCSÁNIN – LAUER (Gergely a 87. p.)

Dunaújváros: SZENTPÉTERI – Riedl, VASKÓ, Szepessy D.(Drozdik a 46. p.), Tóth T. – Facskó(Pénzes a 46. p.), Rátkai, Szaniter, Czár (Heffler az 50. p.) – Nagy I., Szepessy R.
Vezetőedző: Szepessy László

Gólszerző: Lauer a 47. p., Tóth Z. a 73. p.
Sárga lap: Nagy I. a 42. p., Riedl a 66. p., Morvai a 83. percben.

A mérkőzés első helyzetére a 4. percig kellett várni amikor Laki lőtt a dunaújvárosi oldalhálóba.

A 7. percben egy vendég szögletet követően Vaskó tisztán fejelhetett kapura, de nem született gól az akcióból.

Az újvárosi csapat nagyon ügyesen passzolgatott mezőnyben, kiváló kombinatív játékot mutattak be. Nagyon jó váltottak iramot, nagyszerűen kényszerítőztek, és a mérkőzés ezen szakaszában ők irányították a mérkőzés. Ennek ellenére a kapura nem jelentettek veszélyt.

A 23. percben egy veszélyes kozármislenyi szögletet láthatott a kilátogató nézőközönség. A belőtt labdából többen is gólt szerezhettek volna, de Éles sarkáról pattant a labda Szentpéteri kapus kezébe.

A 26. percben váratlanul a vendégek is helyzetbe kerültek, mégpedig Szaniter révén, aki védőjéről lefordulva lőtt Antal Sándor kapuja mellé.

A rendes játékidő utolsó percében előbb Tóth István lőtt kapura szabadrúgást követően, majd egy erősen vitatható jelenet szemtanúi lehettünk.

Kutyáncsánin a bal oldalról befelé cselezte magát, – már a 16-oson belül járt – amikor megtolta a labdát, de egy védőjátékos késve érkezett, és úgy tűnt szabálytalankodott is, amelynek következtében a mislenyi játékos a földre került. A játékvezető nagyvonalúan továbbot intett. A hazai nézők tizenegyest szerettek volna, és nem is alaptalanul.

A hátralévő pár percben már más említésre méltó esemény nem történt, jól jött a szünet a csapatoknak és talán a játékvezetőknek is.

A második negyvenöt perc kiválóan kezdődött csapatunk számára!.
Alig két perc telt el, amikor Kutyáncsánin passzából Lauer mesterien vált le védőjéről, és a kapu jobb oldalába lőtte a játékszert. 1:0 !

Ezzel megszerezte Kozármisleny első NB II-es hazai találatát, a mérkőzésen pedig a vezetést.

Lauer megszerzi a vezetést!

Az 52. percben Kutyáncsánin cselezte sokadszorra tisztára magát, amjd Lakihoz passzolt, aki lefordulva védőjéről, a jobb kapufát találta telibe.

A szépszámú és lelkes nézők, űzték – hajtották a mislenyi csapatot, a gól és a helyzetek, pedig tűzbe hozták őket.

Az 58. percben ismét Kutyáncsánin száguldott el, immár a jobb oldalon, és veszélyesen belőtt labdájáról Lauer és Somogyi is csak centiméterekkel maradt le.

Negyed óra telt el a második félidőből, amikor a vendégcsapat felocsúdott a bekapott gól okozta sokkból, és ismét megtalálták a játékukat.
A 60. percben egy nagyon veszélyes kontratámadást vezettek végig Vaskóék, melynek végén – a kapuját kiválóan védő és a játékkal nagyszerűen együttélő – Antal védett.
A következő percben ismét eljutottak a mislenyi kapuig, de gólt ezúttal sem szereztek.
Nem sokat kellett várni a következő helyzetre sem, amely a Dunaújváros legnagyobb helyzete volt a mérkőzésen: a tizenhatos vonalánál egy nagyszerű csellel a vendégvédelem mögé kerültek Szepessy László tanítványai, és Antal Sándor bravúrjának volt köszönhető, hogy nem született gól az akció végén.

Antal véd.
A 70. percben a csereként beállt Heffler lőtt 25 méterről nagy erővel kapura, de Antal ismét a helyén volt.

A vendégek egyre jobban kinyíltak, amelynek következtében Bene Ferenc csapata előtt nagyobb területek és gólszerzési lehetőségek kínálkoztak.

A 73. percben megszületett a második mislenyi gól.
Lauer vállalkozott lövésre, amelyet Szentpéteri csak bravúrral tudott hárítani. A labda azonban nem hagyta el a játékteret, érkezett Varga Balázs és középre érkező passzát Tóth Zoltán közelről lőtte a kapuba. 2-0 !

A második gól előtti pillanatok...

Gólöröm

A 84. percben újabb gólszerzési lehetőségünk adódott. Kutyáncsánin a saját térfeléről indulva iramodott meg a vendégkapu irányába, majd nagyszerűen tálalt Varga Balázs elé, aki kapura lőtte a labdát, de Szentpéteri a léc alá tartó nagyerejű lövését bravúrral ártalmatlanította.

A következő percben a baloldalon lépett ki Tóth Zoltán, egyedül vezette rá a labdát az újvárosi kapura, majd a 16-oson belül ballal lövésre vállalkozott, de a portás ismét nagyot hárított.

Tóth Zoli lövését védi Szentpéteri.

Lauer remek teljesítményt nyújtott a mérkőzésen. Szerzett egy nagyon fontos gól, emellett a mezőnymunkája is átlag feletti volt, így a 87. percben amikor edzője lecserélte, a hazai szurkolók vastapssal jutalmazták teljesítményét.

Lauert Gergely váltja.

A hosszabbítás perceire is maradt még egy nagy helyzet. Ekkor – a szintén végig nagyon agilisan és jól is játszó – Kutyáncsánin lépett ki, és vezette a labdát egy az egyben Szentpéterire, akit már ki is cselezett és túljutott rajta, de a hálóőr visszaért és valahogy mégis lelopta a lábáról a labdát!

Emiatt azonban senki nem bosszankodott, hiszen a házigazda Kozármisleny csapata egy jó erőkből álló Dunaújvárost fektetett kétvállra, így a szurkolók a mérkőzés végén hosszantartó vastapssal köszönték meg a játékosoknak a nagyszerű produkciót!

Csapatunkat dícséret illeti, amiért zsinórban negyedik mérkőzésén sem kapott gól, emellett helyenként látványos, eredményes játékkal megszerezték az első történelmi hazai gólt, illetve az első hazai győzelmet!

A mérkőzésről a Pécs TV felvételt készített, melynek összefoglalója megtekinthető a következő linken:

Szepessy László: A mérkőzésen a futball győzött, az annak összes feltételrendszerével együtt a Kozármisleny csapata, amelyet mi nem tudtunk ellensúlyozni a mai nap. Nyíltan játszottunk, de sajnos nem volt senki a csapatomban, aki gólt tudott volna szerezni, így a hazaiak megérdemelten nyerték meg a találkozót.

Bene Ferenc nyilatkozata.

Bene Ferenc: Ahogy az korábban várható volt, az első megszerzett találat oldotta a görcsösséget csapatom játékában. Ha a gólt követően Laki kapufájából is gól született volna, akkor idejekorán eldönthettük volna a három pont sorsát.
A Dunaújváros azonban átvette az irányítást és 10-15 percig fölénk is nőttek. Jól sikerült a frissítés, és Varga Balázs gólpasszal hálálta meg a bizalmat, így aktív részese volt a második gólnak.
Egy jó erőkből, képzett játékosokból álló ellenfelet sikerült legyőznünk, mégpedig ismét CSAPATJÁTÉKKAL!
Ha a helyzetkihasználásunk tovább javul, még sok – sok örömben lesz részünk!
Jó érzés volt látni a mérkőzés végén a sok boldog arcot a nézőtéren és a játéktéren is! Higgyék el, mi mindig így szeretnénk játszani, és megörvendeztetni a szurkolóinkat, akkor is ha ez nem mindig sikerül.
Minden játékosomat dicséret illeti, mert mindenki kivette a részét a győzelemből.
Azt hiszem csapategységünk NB I-es szintű, ami nagymértékben befolyásolja az eredményességünket!
Itt Kozármislenyben a játékosok, szurkolók, a szakmai stáb, az egyesület elnöksége egy nagy családot alkot, és ebben a közegben lehet építkezni, dolgozni!