A múlt heti kisiklást feledtetve könnyedén győztek lányaink Dunaújváros csapata ellen.

HIDROSTOP-Kozármisleny – Dunaújvárosi AC 36:19 (15:8) v: Bán, Dravecz 150 néző

Kozármisleny: UGOR – Bareith 15/1, Lukács 6/4 Hegedűs 4, Schiebelhut 4, Kosár 4, Stier 1 cs: Takaró (k), Grozdics 1, Kapinya 1, Somogyvári,
Edző: Ifj. Kovács Tamás

Dunaújváros: DÉNES – Gutenkunst 2, Juhász 1, Trautmann 2, Chikhi, Sárközi 1, Urbán 2, Hegedűs 2, Kókai 1, Papp 5, Rajki 1, Selmeczi 2 Nyüsti (k)
Edző: Csőregi László

Hétméteresek: 8/5 ill. 2/2
Kiállítások: 2 ill. 12 perc

Takaró Bea kapus egész héten lázzal küszködött, így a fiatal Ugor Emese kezdett a kapuban és megbízható teljesítményével meg is hálálta a bizalmat. A mérkőzés másik személyi érdekessége volt, hogy Somogyvári Ivett is ott volt a keretben újra. A mérkőzés egyébként közepes színvonalú volt. A hazaiak fegyelmezett védekezése és kapus teljesítménye megalapozta a jó eredményt. A 9. percben mutatott 6:4-es eredményről a vendéglátók tudtak ellépni, azzal, hogy a kialakított helyzeteiket rendre gólra váltották. (25.perc 14:5). Az utolsó 5 percben egy kicsit lanyhult a figyelem így a félidőre „feljött” a Dunaújváros 15:8-ra.

A második félidőben aztán lányaink egy kicsit megrázták magukat és a 43.percre teljesen szét zilálták ellenfelüket (24:10). Ebben az időszakban a jó védekezésből Bareith lerohanás góljai érdemelnek említést. Az 51. percig – ha nem is hibátlanul – biztosan játszottak lányaink az igen indiszponáltan játszó vendégekkel szemben, utána azonban több bosszantó hibát is elkövettek, melyet Kovács Tamás nem is vett jó néven és egy időkérés alkalmával alaposan leteremtette a 14 góllal vezető!!! csapatát. Az utolsó percekre hatottak a mester feddő szavai és a lányok megmutatták, hogy csak egy kis figyelmetlenség volt ez a pár perc.

Kovács Tamás: Sok jó dolgot csináltunk, de bosszantanak az olyan dolgok, amikor nem koncentrálunk rendesen. Meg kell érteni minden játékosomnak, hogy minden ellenféllel szemben a maximumot kell nyújtania. Higgye el nekem mindenki, hogy a mai teljesítményünkkel, egy osztállyal feljebb egy 10 gólos vereségbe szaladtunk volna bele. Na, én ezt szeretném elkerülni jövőre és ezért teremtettem le csapatomat 14 gólos vezetésnél is. Egyébként ha az ellenfél kapusa nem véd ilyen remekül még nagyobb lett volna a különbség, szerintem teljesen megérdemelve. Köszönjük szurkolóink bíztatását, ez mindig jól esik a csapatnak.

Csőregi László: Nagyon gyengén játszottunk, de úgy gondolom ilyen nagy különbség nincs a két csapat között.

A meccs előtt a lányok egymást spanolják!
A „B közép” kis látszámú volt de annál lelkesebben segítik a lányokat.