Komlói Bányász – HR-Rent Kozármisleny 0-3 (0-2)

Baranya AutoCity Volkswagen Megye I. öregfiúk bajnokság

Vezette: Székely M.

HR-Rent Kozármisleny: Antal – Kollár (Hörnyék), Zámbó, Schweitzer, Tímár (Heinek) – Suba, Tóth, Berényi, Kutyáncsánin (Berkics) – Gyánó (Muth), Lauer

Vezetőedző: Schweitzer Norbert

Gólszerzők: Lauer, Zámbó, Gyánó

Az öregfiúk bajnokság id. Dárdai Pál csoportjának győztese a Komlói Bányász és a Dr. Váradi Gábor csoport 2. helyezettje a HR-Rent Kozármisleny vívta az egyik elődöntőt melynek odavágójára múlt héten szombaton Kozármislenyben került sor, ahol a jól játszó Kozármisleny mezőnyben uralta a játékot viszont a vendég komlóiak kontrából 3 gólt is szereztek és már-már úgy tűnt el is dőlt a továbbjutás. Azon a mérkőzésen benne volt, hogy akár 4-5 góllal is nyer a Bányász, de végül Gyánó révén egy 11-esből sikerült a szépítés.

A visszavágó esélyese tehát a hazai pályán játszó Komló volt, de ezt a HR-Rent Kozármisleny labdarúgói egészen másképp gondolták.

Az első perctől kezdve nagy elszántsággal vetették magukat a küzdelembe, jöttek a helyzetek, majd Lauer olyan gólt lőtt 20 méterről, amit elég sűrűn ismételgetnének, ha felvétel is készült volna róla. A Misleny legendája mintegy 20 méterről pókhálózta ki a bal felső sarkot. 0-1.

A gól után sem változott a játék képe, a Komló védekezett a Kozármisleny támadott, majd egy rögzített szituációt követő beadás utáni lecsorgóból Zámbó duplázta meg az előnyt a szünetre. 0-2. (Ez az eredmény az idegenben lőtt gólok miatt még kedvező volt a Komló számára.)

A második félidő is mislenyi helyzeteket hozott, a Komló csak elvétve járt a vendég térfélen.

A 3. gól előtt Berkics beadása szállt át a hosszúra, amit Suba cemterezett középre, ahol érkezett Gyánó és közelről fejelt a hálóba.

Ettől a pillanattól kezdve a Misleny állt továbbjutásra, de újabb nagy mislenyi helyzetek maradtak ki, pedig a 4. gól mindent eldöntött volna, viszont a 3-1 azonnali büntetőrúgásokat eredményezett volna…

Szerencsére erre nem került sor, így a komlói teljesítményének köszönhetően megérdemelten került a döntőbe a HR-Rent Kozármisleny, ahol az ellenfél a Sellye gárdája lesz.

Amint információnk lesz a döntő helyszínéről, időpontjáról arról majd tájékoztatást adunk.

Schweitzer Norbert: Mai mérkőzésen talán a szezon legjobb játékát nyújtottuk. A mérkőzés elejétől a mi akaratunk érvényesült, hátul nagyon jól zártuk le a területeket, elől pedig végre kijött a lépés . Ahogy mondani szokták a derbi napján kell jól játszani és ez ma sikerült ! Büszke vagyok a fiúkra! Ma nagybetűs CSAPAT voltunk! Gratulálok a Komlónak és sok sikert kívánunk nekik a bronz meccsen! Jöhet a bajnoki döntő a Sellye csapata ellen!