HR-Rent Kozármisleny – Credobus Mosonmagyaróvár 2-1 (1-0)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Kozármisleny, 750 néző

Vezette: Gaál Á. Tartalék játékvezető: Molnár A. Asszisztensek: Király Zs., Kulman T.

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Beke, Horváth D., Füredi, Turi – Molnár Á. (Nagy M. 71.), Nagy E., Major, Kirchner (Bor 82.) – Tóth Z. (Daru 58.), Horváth P. (Schuszter 71.)

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Credobus Mosonmagyaróvár: Auerbach – Simita, Czingráber, Tullner, Horváth K. – Vukasovic, Radics (Gáncs 82.) – Máris, Szabó B. (Bekker 82.), Csóka (Illés 66.) – Puhtieiev (Szendeff 66.)

Vezetőedző: Nagy Ádám

Gólszerzők: Kirchner 35., Daru 64., illetve Radics 68. percben

Sárga lap: Horváth D. 55., Bor 84., Daru 89., illetve Máris 39., Puhtieiev 58., Illés 90. percben

A HR-Rent Kozármisleny a felsőházi pozíciójának megerősítéséért lépett pályára a sereghajtó Mosonmagyaróvár ellen, akiknek a helyzete már-már reménytelen.

A két csapat őszi mérkőzésén az óváriak a 93. percben egyenlítettek hazai pályán, így értékes 2 pontot veszítettünk akkor.

A 3. percben Beke jobb oldali beadását Horváth P. fejelte kapu fölé.

A 4. percben Molnár Á. cselezett a jobb szélről befelé és lőtt kapura, Auerbach hárított.

A 6. percben egy eladott labda után Szabó B. kapott egy jó kiugratást, de Lékai érkezett a kapujából és hárítani tudott.

A 13. percben Turi kifejelt labdáját Szabó B. lőtte kapásból kapura, de lecsúszott a lövés és jócskán kapu mellé ment.

A 16. percben szép bal oldali támadásunk végén Kirchner passzolt veszélyesen a kapu elé, de két érkező játékosnak is kicsit hosszú volt a labda.

A 18. percben Major kapott labdát Tóth Z.-tól és vállalkozott 18 méterről lövéssel, Auerbach vetődve ütötte ki a labdát a bal alsó sarokból.

A 24. percben Kirchner vett le egy keresztlabdát és lőtt kapu fölé.

A 28. percben Turi beadására érkezett a hosszún Molnár Á. és lőtt közelről kapásból, a becsúszó Horváth K. blokkolta a lövést és szögletre mentett.

A 31. percben Molnár Á. jobb oldalról belőtt labdája ment veszélyesen el a kapu előtt, a hosszún Kirchner gyűjtötte be a labdát, majd passza után Nagy E. ívelt egy labdát Molnár Á. elé, de jött Auerbach és megszerezte a labdát.

A 33. percben Szabó B. 20 méterről végzett el egy szabadrúgást, eltekerte a sorfal mellett, de Lékai kiütötte a bal alsó sarokba tartó labdát.

A 35. percben Tóth Z. indult meg a jobb szélen, elsőre még szerelték, majd Molnár Á. visszaszerezte és passzolt újra Tóth Zoltánnak, aki felnézett és a hosszún érkező Kirchnernek ívelte a labdát, ő pedig közelről lőtt a kapuba. 1-0!

A 42. percben bal oldali szöglet után Simita fejelt kapura, Lékai könnyedén fogta.

A 45. percben Molnár Á. végzett el egy szabadrúgást a tizenhatos sarkáról, keresztbe passzolt Kirchnernek, aki kapásből lőtt, Auerbach öklözte ki a labdát.

A Mosonmagyaróvár jól felkészült a Kozármisleny játékából, csapatunk nem tudott nagy fölényt kialakítani, sőt a vendégek előtt adódtak gólszerzési lehetőségek is, melyeket szerencsére nem tudtak kihasználni.

Az 50. percben Puhtieievet ugratták ki, de lesen állt, így a lövését blokkoló Horváth D.-ről hiába pattant a labda a kapuba, Lékai már nem is védte mert szólt a sípszó.

A 64. percben a nemrég beállt Darut ugratta ki Kirchner, aki az érkező Auerbach felett a kapuba emelte a labdát. 2-0!

A 68. percben Vukasovic lőtt középre egy labdát jobbról, Radics érkezett és lesgyanús helyzetben közelről a kapuba továbbította a labdát. 2-1.

A 76. percben egy bal oldali szöglet után Szendeff közelről fejelt kapu fölé.

A 79. percben egy kapu elé érkező labdát röviden fejeltek ki a védők, így Simita lőtt kapásból, de Lékai könnyedén fogta.

A vártnál nehezebben hozta a kötelező győzelmet a HR-Rent Kozármisleny, mert a Mosonmagyaróvár nem adta könnyen magát. A vendégeknek voltak helyzetei, de a befejezésekkel pontatlanok voltak.

Gratulálunk a csapatnak a győzelemhez, a legfontosabb a 3 pont begyűjtése volt, amiért jogosan járt a vastaps a találkozó végén!

Aczél Zoltán: Jól kezdtük a mérkőzést, az első félidő első negyedórája jó futballal telt, sok kisebb lehetőségünk volt, jól mozgattuk az ellenfelet. Nagyon deffenzív és jól megszervezett védekezést hozott a Mosonmagyaróvár. Hullámzó volt az első félidő, mert később a vendégek is magukra találtak, de szerencsére jókor szereztünk vezetést, amit meg is érdemeltünk. Az Óvárnak a pontrúgásaiban, kontráiban mindig benne volt a veszély. A második félidőben egy darabig nem találtuk a ritmust, de a cserék után kontrolláltuk a meccset és Daru Bence egy szép gólt rúgott. Sajnos egy pontrúgás után figyelmetlenek voltunk és gólt szerzett a Mosonmagyaróvár, így a találkozó vége veszélyes volt, az ellenfél ívelgetett, bent volt 4 magas emberük is. A Mosonmagyaróvár vezetőedzőjét, Nagy Ádámot én idősebb edzőként szeretném megdicsérni, egy fiatal, tehetséges edző, aki jól megszervezte a csapatát ma is, gratulálok az Óvárnak, hiszen nem adták fel ezt a mérkőzést, annak ellenére, amilyen helyzetben vannak. Nehéz mérkőzés volt, sokat kellett dolgozni a játékosaimnak, hogy ezt a mérkőzést abszolválják. 42 pontunk van, így ezzel a győzelemmel tapadunk a mezőny elejére! Minden tiszteletem a játékosaimé!

Nagy Ádám: Az eddigi bajnoki mérkőzéseinken ennyi helyzetünk nem volt mint ma, és ekkora pozitív attitűdöt sem mutatott a csapatom. Sajnos nem szereztünk pontot, hiányzik egy olyan játékos, aki az ilyen mérkőzéseket el tudja dönteni. Mi olyan helyzetben vagyunk jelenleg, hogy a következő 9 mérkőzésre egészen más célunk és feladatunk van, de ha a játékosok ezt az attitűdöt mutatják, akkor lehet mire alapoznunk.