HR-Rent Kozármisleny – BVSC Zugló 0-2 (0-1)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Kozármisleny, 700 néző

Vezette: Bana G. Tartalék játékvezető: Iványi G. Asszisztensek: Kiss B., Ring K.

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Schuszter, Szabó B. (Kozics 46.), Ikonomou (Tóth Z. 64.), Bor (Beke 46.) – Nagy E. (Füredi 80.), Major – Molnár Á., Horváth P. (Hegedűs 74.), Kirchner – Daru

Vezetőedző: Aczél Zoltán

BVSC-Zugló: Csenterics – Benkő-Bíró, Vinicius, Hesz, Király – Tóth K., Hidi – Kelemen (Májer 64.), Mitrovic, Mucsányi (Deutsch 85.) – Bacsa (Nwachukwu 72.)

Vezetőedző: Kincses Ádám

Gólszerzők: Mucsányi 32., Nwachukwu 86. percben.

Sárga lap: Bor 11., Molnár Á. 12., Füredi 87. illetve Kelemen 42., Hidi 53., Vinicius 70., Csenterics 70. percben.

A Gyirmót otthonában aratott nagy győzelem után a kiesés elől menekülő BVSC Zuglót fogadta a HR-Rent Kozármisleny. Csapatunk motiváltan, a 3 pont megszerzésének reményében lépett pályára, hiszen az 5. hely bebiztosítása lebegett minden labdarúgónk szeme előtt.

A 10. percben Major távoli lövése ment kapu mellé.

A 25. percben Horváth P. lőtt távolról a vendég kapu mellé.

A 32. percben egy eladott labda került a kapunk előtt Mucsányihoz, aki 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-1.

A 37. percben Kirchner beadása után Daru fejelt kapura, Csenterics húzta le a labdát.

Egy rendkívül zártan védekező BVSC-vel találkozott a HR-Rent Kozármisleny, akinek nem nagyon volt célja a támadás. Egy labdaügyes, támadni tudó csapatról beszélünk, amely kizárólag csak a védekezésre koncentrált. Ez a csapat egy hátul eladott labdából vezetést is szerzett, így minden az ő elképzelésük szerint alakult.

A szünetben Aczél Zoltán vezetőedző megpróbált változtatni, kettőt cserélt és át is szervezte a csapatot, amelynek a második félidő elején látható eredménye volt. A HR-Rent Kozármisleny a kapuja elé szegezte a BVSC-t, nagyobb nyomás nehezedett rájuk, de 10 emberrel védekeztek és lezárták a területeket, így hiába volt a labdabirtoklási fölény, ez nem mutatkozott meg helyzetekben.

A 61. percben a betömörülő vendégvédelmet megpróbálta átlőni Major, de rosszul találta el a labdát, így nem lett veszélyes.

A 64. percben Mucsányi beadását fejelte a frissen beállt Májer közelről kapura, Lékai kiütötte a labdát.

A 75. percben vendég szöglet után Vinicius fejelt közelről kapura, Lékai fogta.

A 86. percben egy vendég kontra végén Mitrovics passzolt a tisztán érkező Nwachukwu elé, aki a kapuba továbbított. 0-2.

A vendégeknek talán már a pontszerzés is kiváló eredmény lett volna, de így hogy vezetést szereztek, minden az ő szájuk íze szerint alakult. Alig jártak a kozármislenyi térfélen, egy-egy kontrára futotta erejükből, igaz 1-0-ás vezetésüknél nekik nem volt más céljuk, mint ezt az eredményt megőrizni.

A mislenyi szakvezetés minden rendelkezésre álló eszközt megpróbált bevetni, a végén már támadó volt a belső védő pozíciójában is: Beke Péter, mellette pedig Kozics Barna, a létező összes támadó fent volt, mégsem sikerült a kapuba találni.

A szurkolók a meccs végén így is megtapsolták a labdarúgókat, hiszen ők akartak és mentek előre rendületlenül, mindent megtettek, hogy gólt szerezzenek, de sajnos ez ma nem sikerült!

Szégyenkeznivalónk nincs, hiszen a HR-Rent Kozármisleny továbbra is 5. helyen áll, ami minden várakozást felülmúl!

Aczél Zoltán: Azt gondolom, leginkább azért nem jött össze a győzelem, mert nem rúgtunk kapura, márpedig rúgott gól nélkül nem lehet nyerni. Igazán jól felépített komolyabb támadásunk sem volt. Amit lehetett, mindent megpróbáltunk, de nem tudtunk segíteni a kispadról, rosszul futballoztunk ma. Hiába alakultak jól az eredmények számunkra az 5. hely elérése szempontjából, sőt 3 pontra zárkózhattunk volna a Szegedre, de ez a mai játék kevés volt ahhoz, hogy nyerni tudjunk. A BVSC-nek gratulálok a győzelemhez, célfutballt választottak, leszűkítették a területeket 4, néha 5, néha 6 védővel és kimondottan rámentek a kontrákra. Nem hibáztatom a játékosokat, mert tudom, hogy akartak, ott volt bennünk az is, hogy a PMFC-t meg kell mentenünk, hiszen mégiscsak itt vagyunk Baranyában. Nyerni akartunk, de ezzel a játékkal ez lehetetlen volt. Sajnálom a csapatomat és azt is, hogy mi sem tudtunk nekik segíteni a kispadról. Sokat készültünk erre a meccsre, de talán kicsit el is fáradtak a játékosok. Aki csak a mérkőzést nézi, nem feltétlenül tudja, hogy több játékosunk sérülésből tért vissza, rehabilitáció nélkül be kell őket rakni. Két újabb sérültünk is lett a mérkőzés előtt, Horváth Dani és Turi Tamás – két fontos játékosunk, a szárnyjáték miatt a Tamásra nagy szükségünk lett volna. Bor Dávid 3 sérülést követően nincs még meg, Beke Peti sérülés után nincs még meg, Kozics Barna, aki az egyik legjobb játékosunk, január 3-án megsérült, nem volt felkészülése, egy hónapja edz velünk, de ez nem ugyanaz, mert a bajnokság vége előtti utolsó hónapra kapcsolódott be, és sajnos nincs jó állapotban még. Az utolsó 3 mérkőzésre még koncentrálni fogunk, mert az 5. helyezésünk megtartása a cél, és akkor ugyanúgy veregetni fogják a labdarúgók vállát a szurkolók, akik erre nagyon rá is szolgáltak! Nem a mai meccs alapján, de az egész éves teljesítmény alapján igenis minden dicséretet megérdemelnek!

Kincses Ádám: Nagyon fontos 3 pontot szereztünk, ami az életünket jelenti és ez hétről-hétre igaz. Nagyon büszke vagyok a srácokra, mert amit elterveztünk, azt maximálisan próbálták megvalósítani és ez sikerült is nekik! Fantasztikus eredményt értünk el egy nagyszerű csapat otthonában, hiszen a Kozármisleny egész évben nagyszerűen szerepel, ez pedig további pluszt ad nekünk, hogy egy ilyen jó csapat otthonában tudtunk győzni!