Vasas FC – HR-Rent Kozármisleny 2-1 (1-1)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Budapest, 1271 néző

Vezette: Dr. Csonka B. Tartalék játékvezető: Szigetvári M. Asszisztensek: Ország P., Ring K.

Vasas FC: Jova – Pávkovics, Otigba, Baráth – Hidi M. – Bakti (Girsik 84.), Berecz, Urblík (Hinora 64.), Doktorics (Deutsch B. 93.) – Holender (Radó 64.), Tóth M. (Szalay 64.)

Vezetőedző: Gera Zoltán

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Beke (Daru 70.), Kozics, Horváth D., Füredi, Turi (Tóth Z. 89.) – Nagy E., Schuszter, Major (Horváth P. 54.), Molnár Á., Kirchner

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerzők: Hidi M 11., Tóth M. (11-esből) 59., illetve Kirchner (11-esből) 37. percben.

Kiállítva: Horváth D. 49. percben.

Sárga lap: Lékai 27., Nagy E. 42., Kozics 58. percben.

A 28. fordulóban a tabella 3. helyén álló Vasas FC otthonában lépett pályára a Kozármisleny. A házigazda együttes azzal a tudattal lépett pályára, hogy pontszerzés esetén a tabella 2., feljutást érő helyére léphetnek fel, mivel az ETO FC Győr vasárnap kikapott Budafokon.

A HR-Rent Kozármisleny együttesébe visszakerült az eltiltását letöltő Kirchner Krisztián és Horváth Dániel.

A 2. percben labdát veszítettünk, ebből indult a Vasas, de Tóth M. lövését Lékai bravúrral hárította, a kipattanót pedig kapu mellé lőtte Tóth M.

A 6. percben Urblik beadását mentette Lékai Tóth M. elől.

A 11. percben megkontrázta a Vasas a Kozármislenyt, mintaszerű akció végén Berecz tálalt Hidi M. elé, aki kilőtte a kapu alsó sarkát. 1-0.

A 16. percben Urblik végezhetett el szabadrúgást 13 méterről, de nem túl helyezett próbálkozását Lékai könnyedén fogta.

Az első nagy mislenyi helyzetre a 25. percig kellett várni, ekkor Schuszter középre passzolt labdáját Major 5 méterről védője szorításában kapu fölé lőtte.

A 36. percben Molnár Á. indította Kirchnert, aki nagyon rutinosan úgy tolta meg a labdát, hogy védője becsúszó lába a labdát nem, de Kirchner lábát eltalálta, ezért jogos büntetőt ítélt a játékvezető. A 37. percben elvégzett 11-est Kirchner magabiztosan értékesítette. 1-1.

A 40. percben Urblik szabadrúgására érkezett Berecz, de lövése kapu fölé szállt.

A 46. percben Urblik szöglete után Holender fejelt kapu fölé.

A félidő 1-1-es döntetlennel ért véget. A Vasas előtt adódott több gólszerzési lehetőség, és gyors támadóikban benne voltak a gólok, de szerencsére vagy ők hibáztak vagy Lékai és a védelem tudott menteni.

A 49. percben Horváth D. szabálytalanul állította meg a kilépő Tóth Milánt, ezért a játékvezető kiállította, így ismét emberhátrányba került csapatunk.

A kiállítást követően Aczél Zoltán nem változtatott a taktikán, továbbra is a labdabirtokló, támadó játékot próbálták Kirchnerék megvalósítani, a Vasas visszaállt, így emberelőnyben, a gyors kontrákra apellálva próbálták megszerezni a vezetést.

Az 56. percben egy ilyen gyors akció végén Holender 17 méterről lőtt a mislenyi kapu fölé.

Az 58. percben egy hátul eladott labda után Kozics maradt egy az egyben a Vasas házi gólkirályával, aki egy csellel lerázta őt, Kozics becsúszó lába pedig csak szabálytalanul tudta megállítani a hazai játékost. Ebben a pillanatban Kozics Barna érezte a bajt és egyből a fejét fogta, mert tudta, hogy nem lehet az ítélet más, mint büntető. Az 59. percben megítélt 11-est Tóth M. végezte el, Lékai ugyan beleért, de hárítani nem tudott. 2-1.

A 61. percben újabb veszélyes jelenet volt a kapunk előtt, ismét hátul adtuk el a labdát, Urblik ugratta ki Doktrocset, akinek beadásáról Holender alig maradt le.

A találkozó utolsó félórájában egyáltalán nem érződött, hogy a Kozármisleny 10 emberrel játszik, sikerült eltüntetni az emberhátrányt. Ugyan a hajráig nagy helyzetet nem sikerült kialakítani, de a Vasas számtalan kontrát nem tudott végigvezetni.

Elérkeztünk a hajrához, ahol bármi megtörténhetett volna, az is hogy egyenlít a Kozármisleny, illetve az is, hogy nagyobb különbséggel zárja győztes meccsét a piros-kék együttes.

A 85. percben Daru cselezgetett, majd Molnár Á. passzolt Kirchner elé, aki önzetlenül Nagy Erik elé tálalt, ő pedig nagy helyzetben lőtt kapura, de a becsúszó Szalay nagyot mentett. A szöglet után Daru közeli fejese alig kerülte el a hazai kaput.

A 88. percben Lékai nagyot mentett Radó ziccerénél.

A 90. percben ismét Lékai pillanatai következtek, előbb Doktorics 17 méteres lövését védte, majd a kipattanót ütötte el Girsik elől.

A 93. percben hátul veszítettünk labdát, ebből iramodott meg Szalay, de lövése szögletre vágódott.

A helyzetek számát tekintve megérdemelten nyert a Vasas, azonban az emberhátrányban mutatott, nem kevés kockázatot vállaló játékáért dicséret illeti a Kozármislenyt! Sikerült eltüntetni az emberhátrányt, birtokoltuk a labdát és a Vasas térfelén folyt a játék. Szerencsére a Vasas-kontrákból nem lett gól, így végig nyílt maradt a mérkőzés, olyannyira, hogy a 85. percben komoly ziccert sikerült kialakítani, Nagy Erik lövését becsúszva mentették.

Játékosaink nagyot harcoltak, mindent kiadtak magukból és tisztességgel helytálltak, sőt közel voltunk a meglepetéshez is!

Gera Zoltán: Bosszantó, hogy nem zártuk le előbb a mérkőzést. Meg kell dicsérjem a Kozármislenyt, mert jól játszottak, bátrak voltak, még akkor is, amikor 10 emberre fogyatkoztak. Többet birtokolták a labdát a kiállításuk után is, mi nyilván nem erre készültünk, szerettünk volna nyomást gyakorolni rájuk. Úton voltunk, nem voltunk hozzájuk eléggé közel. Rossz felfogásban játszottunk és abból fakadóan, hogy az ellenfél nyíltan játszott, sok helyzetünk adódott, de ezeket a helyzeteket értékesíteni kellett volna és előbb le kellett volna zárni a meccset. Pozitívum, hogy mi harcoltuk ki a kiállítást, helyzeteket alakítottunk ki. Minden győzelmet meg kell becsülnünk, ez a mai egy kicsit nyögvenyelős volt, de tanulunk belőle. Örülünk annak is, hogy a végén a futball nem büntetett meg bennünket, mert az ellenfélnek megvolt a lehetősége az egyenlítésre.

Aczél Zoltán: Nem kezdtük jól az első 5-10 percet, egész mérkőzésre jellemző volt, amit az első kapott gól előtt csináltunk, hiszen saját helyzet előzte meg, de ugyanez elmondható a 2. kapott gólról is. Az első 10 perc eltelte után rendeztük a sorokat és azt gondolom az első félidő további részében jól is futballoztunk, sikerült egyenlítenünk, sokkal többet birtokoltuk a labdát mint a Vasas, ez egy teljesen vállalható félidő volt részünkről. Sajnos amíg ennyi buta, ki nem kényszerített hibát vétünk, addig mérkőzést nem nyerhetünk. A kiállítás is ilyen volt, ahogy a két kapott gól előtti hibák is. Nem a Vasas vert meg minket, hanem mi saját magunkat. A Vasasnak 5-6 helyzete volt ugyan, de főleg azért, mert emberelőnyben játszottak – egy kiállítás sajnos ennyit jelent. Amíg ilyen hibákat követünk el, addig nem tudunk a mostaninál jobb csapat lenni. Sajnálom a játékosaimat, mert amennyi munkát energiát és mentalitást belevittek, az alapján többet is érdemelhettek volna, a végén 10 emberrel 100%-os ziccerünk is volt a 85. percben.