Gyirmót FC Győr – HR-Rent Kozármisleny 3-5 (3-1)

Merkantil Bank Liga NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés

Győr, 500 néző

Vezette: Sipos T. Tartalék játékvezető: Kovács J. Z. Asszisztensek: Szécsényi I., Szalai D.

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Szegi, Hudák, Csörgő, Hajdú – Kovács M., Kovács D. (Szőke 56.), Madarász (Soltész 70.) – Kicsun (Lányi 86.), Adamecsek, Medgyes Z.

Vezetőedző: Tamási Zsolt

HR-Rent Kozármisleny: Lékai – Schuszter, Horváth D., Füredi (Szabó B. 46.), Turi – Kozics (Horváth P. 60.), Nagy E. – Molnár Á., Major, Kirchner (Ikonomou 77.) – Daru (Tóth Z. 81.)

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerzők: Adamcsek 2., Medgyes 32., Madarász 39. illetve Major 12., Daru 49., Horváth P. 65., Daru 69., Horváth P. 85. percben.

Sárga lap: Csörgő 43. illetve Nagy E. 16., Turi 33., Daru 43. percben.

A 6. helyezett Gyirmót FC Győr fogadta a 2 ponttal őket megelőző HR-Rent Kozármislenyt, így az 5. helyért folytatott harc szempontjából fontos összecsapásra került sor Gyirmóton.

A Kozármisleny együttesébe visszatértek az eltiltott labdarúgók: Horváth D., Kozics, Nagy E., akik a kezdőben kaptak lehetőséget.

A 2. percben egy védelmi megingást követően Adamcsek szerzett vezetést a Gyirmótnak. 1-0.

A 7. percben Szegi beadása után Adamcsek próbálkozott, de Lékai bravúrral hárított.

A 12. percben Major letámadása hozott eredményt, elvette a labdát Kovács Dominiktól, majd 17 méterről bal lábbal a kapus mellett a hálóba tekert. 1-1.

A 32. percben Kicsun a jobb oldalról passzolt középre, ahol érkezett Medgyes és a kapuba lőtt. 2-1.

A 39. percben Kicsun ezúttal a bal szélről tálalt középre, a védők mögé befutó Madarász lövésébe Lékai csak beleérni tudott. 3-1.

A 42. percben Medgyes távoli lövését védte Lékai.

A 46. percben nagy helyzetet hagyott ki a hazai csapat, Medgyes 12 méterről leadott lövése alig ment kapu mellé.

A HR-Rent Kozármisleny az első félidőben sem nyújtott rossz teljesítményt, de olyan hibákat követtek el labdarúgóink, amiket ilyen szinten nem lehet, a Gyirmót pedig ezeket a lehetőségeket gólokra váltotta, így megnyugtató előnnyel várhatták a 2. félidőt.

A 48. percben Kozics lövése kerülte el a hazai kaput.

A 49. percben Kirchner beadására érkezett Daru, akinek fejese a kapufáról befelé pattant. 3-2.

A 65. percben Molnár Ádin passzára a csereként beállt Horváth Péter érkezett és a hazai kapuba lőtte a labdát, ezzel egyenlített. 3-3.

A 69. percben Madarász lövését hárította Lékai.

A 69. perc végén Molnár Á. iramodott meg, lerázta védőjét, majd 15 méterről lőtt, de a labda a kapufáról kifelé pattant, érkezett Daru, aki 14 méterről a gyirmóti hálóba passzolt. 3-4.

A 71. percben Soltész lövését tolta ki Lékai.

A 75. percben Kicsun 20 méteres lövése a jobb kapufát találta el.

A 79. percben Soltész 16 méterről leadott lövése a kapufáról pattant az alapvonalon túlra.

A 85. percben Tóth Z. szép egyéni megmozdulása után remekül tálalt Horváth P. elé, aki 8 méterről nagy erővel lőtt Hársfalvi kapujába. 3-5.

Ellentétes félidőket hozott a találkozó: bár a Kozármisleny végig támadólag lépett fel, a hazaiak a gyors átmenetekre apellálva végül megérdemelten vezettek 3-1-re az első 45 perc után, sőt Medgyes 46. percben majdnem 3 gólos előnyt szerzett a hazai csapatnak.

A 2. félidőben Aczél Zoltán cserélt és szerkezetet is váltott, ez pedig nyerő húzásnak minősült, hiszen 4-0-ás második félidei játékának köszönhetően megfordította a mérkőzést a Misleny!

Gratulálunk a csapatnak, a szakmai stábnak, akik nagyon jól meccseltek, a cserejátékosok ezúttal nagyot lendítettek a csapaton!

Szép volt fiúk!

Tamási Zsolt: Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Sok technikai hibát vétettünk, s ezt kihasználták a vendégek.

Aczél Zoltán: Amilyen extra 2. félidőt produkált a csapat, annyira extra boldog vagyok! Olyan élményt és olyan boldogságot kaptam a csapattól ezzel a második félidővel, hogy az leírhatatlan! Az első félidő nem tetszett, pedig nem volt nagy gond, nem lógtunk sehol, nem kerekedett fölénk az ellenfél taktikailag, de olyan ki nem kényszerített hibákat vétettünk mind védekezésben, mind támadásban, ami nem jellemzett minket. A Gyirmót egy jól összerakott csapat egy jó edzővel, aki kihasználta a hibáinkat, sőt az első félidőben 3-1-nél a lefújás előtt Medgyesnek volt egy 100%-os ziccere, ezzel a kivégzés közelében jártunk. A szünetben azt mondtam a csapatnak, hogy nagy dicséret jár nekik az egész éves jó szereplésért, minden várakozást felülír, ahol most állnak, de több alkalommal is akkor hibáztunk, amikor lehetőség volt a feljebb lépésre. A félidőben elég emelt hangon mondtam el nekik, hogy a becsületünkért is játszunk! Egy extra szezonunk van, de mondtam a játékosoknak, hogy elveszítjük a becsületünket, ha ilyen félidőt produkálunk, ilyen hibákkal. Menjünk ki, mutassuk meg, hogy igenis élcsapathoz méltóan tudunk szerepelni. A szünetben cseréltünk és szerkezetet is váltottunk, átálltunk 4-4-2-re. A második félidőt kontrolláltuk, és a Bence fejes gólja után megindult egy olyan henger futballban is, fizikálisan is és mentálisan is, amit nem tudott követni a Gyirmót. Örülök, hogy volt a csapatban tartás, és egy kis módosítással, extra cserékkel meg tudtuk fordítani a mérkőzést – nem szerencsével, hanem azért, mert sokat tettünk érte. A második félidőben mindenben a Gyirmót fölé kerekedtünk!